28 000 úsměvů díky Orbit

Stalo se, že se lidé od sebe hodně vzdálili. Po cestě do práce, školy či za nákupy možná i vy pozorujete, že okolo sebe lidé chodí jako těla bez duše, koukají do telefonů, v uších sluchátka, nebo se raději koukají do země, jen aby nemuseli navázat oční kontakt s druhým. Téměř všichni vypadají úplně stejně – o zamračené obličeje není na ulici nouze. Je proto až s podivem, že se díky jedné akci podařilo vykouzlit úsměv na rtech až u 28 000 lidí. Akce, má za naši redakci určitě palec nahoru! A budete se divit, ke všemu stačil jen jeden neobvyklý automat a časový odpočet.

orbit

Orbit a vtipná originalita

Akci plnou úsměvů má na svědomí Orbit, známá značka žvýkaček. Vše se odehrálo na náměstí I.P. Pavlova v Praze a „zneužita“ byla jedna tramvajová zastávka. Místo klasického světelného panelu byl do zastávky zabudován automat, na kterém byl odpočet času. Pokud se čas dostal na nulu, z automatu vypadla žvýkačka.

Díky takto jednoduchému nápadu se dříve ponurá zastávka proměnila v místo, kde se čekalo s úsměvem. Děti i dospělí pozorovali odpočet, někteří z povzdálí, jiní hned u okénka automatu, aby právě oni dostali odměnu. Náhle se stalo, že lidé viděli jeden druhého, vyměňovali si úsměvy a dávali se spolu do řeči. Najednou nikdo nikam nespěchal a měl čas se alespoň na chvilku zastavit a usmát.

Svou podstatou jednoduchá, ale efektem geniální akce od Orbit dokázala, že stačí opravdu málo, abychom k sobě měli najednou blíž. Snad se alespoň hrstka lidí změní a bude to na ulicích vypadat trochu veseleji. Možná nás s úsměvem bude po ulici chodit stále více a více. Akce měla odezvu hodně pozitivní, ale objevily se i „zlé“ jazyky, které říkají, že následkem akce budou tramvaje i okolí zamořeny žvýkačkami. Co na to říct…

Za naši redakci značce Orbit tleskáme a budeme se těšit na další.

Video z celé akce si prohlédněte zde.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Chcete přesunout sídlo firmy do Prahy, ale nemůžete si dovolit držet celý rok kancelář? Objevte šikovný nástroj s názvem virtuální sídlo.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz