Že je na nákup kryptoměn pozdě? Ale kdeže!

Také máte dojem, že ten největší boom mají už kryptoměny dávno za sebou, a teď už se podobají spíše dohasínající mrtvole? Situace vůbec není tak černá, jak se občas může zdát. Naopak, experti se shodují, že celý trh s kryptoměnami stojí teprve na svém začátku.

Proč si většina lidí myslí, že trh s kryptoměnami upadá?

Nalijeme si čistého vína. Kdyby se vás před dvěma lety někdo zeptal, kde koupit bitcoin, věděli byste, o co jde? Nejspíš ne, pokud nejste fanoušci kryptoprostředí už od začátku. Většina běžných uživatelů se o tento specifický segment trhu začala zajímat právě až v minulém roce, kdy se zejména bitcoin potýkal s výraznějším propadem. Ovšem bráno z dlouhodobého hlediska nejde o žádnou katastrofu, ale spíš o přirozenou korekci, jež zdaleka nebyla první.

Tip redakce:  Spolehlivá nebankovní půjčka? Jde to ─ u Rerum

Takže i když je kurz bitcoinu značně kolísavý, svou hodnotu stále má, stejně jako potenciál k růstu. Navíc ani zdaleka není jedinou dostupnou kryptoměnou, a třeba takové ethereum naopak v roce 2017 zaznamenalo nárůst hodnoty o tisíce procent.

Bitcoin je stále první, to však neznamená, že kryptoměny stagnují

„Byl první, takže musí být nejlepší.“ Ano, přesně tahle uvažuje většina běžných uživatelů kryptoměn, není tedy divu, že bitcoin patří stále na kryptoměnovou špičku. A pro začátečníky jde opravdu o dobrou první volbu.

Ovšem jakmile se na kryptoměnové scéně trochu rozkoukáte, velmi rychle narazíte na další favority, kteří by mohli za pár let svého předchůdce sesadit z pomyslného trůnu. Objevují se jména jako litecoin, Ripple, ethereum nebo Monero. A našli byste spoustu a spoustu dalších. Kryptoměny se zkrátka opravdu vyplatí podrobně sledovat.

Tip redakce:  Jak objednat zboží z Číny snadno a rychle?

Faktem ovšem zůstává, že koupit bitcoin je pořád ještě nejlehčí. Existují i burzy dostupné kompletně v češtině, takže se prvních kroků rozhodně nemusíte vůbec bát.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz