Zdědili jste dům, který se rozpadá? Víme, co s ním udělat

Dědictví je někdy menší, jindy zase větší. Zatímco mnozí zdědí peníze, jiný dostane po svých zesnulých příbuzných třeba dům. Ne vždycky je však takový dům v obyvatelném stavu, většinou je dům spíše zchátralý a je tak přítěží pro mnohé z nás. V případě, že jste dům zdědili, nabízí se otázka, co s ním udělat, když nevypadá zevnitř ani zvenčí zrovna zdravě. Nemusíte ho nechávat chátrat dál, je několik způsobů, co s ním udělat. 

I když dům na první pohled chátrá, pořád na něj lze nahlížet jako na nemovitost stojící na nemalém pozemku. Proto s tím nakládejte zodpovědně. 

Můžete příbytek rekonstruovat

V případě, že se rozhodnete rekonstruovat dům, pozvěte si do domu odborníka, který zhodnotí dům a který řekne, zdali se to vyplatí nebo jestli se to spíše nevyplatí. V případě, že by se rekonstrukce domu vyplatila, pak se do toho pusťte. Pokud se však ukáže, že dům není schopný další rekonstrukce nebo že by přestavba znamenala vyhozené peníze, raději přejděte k druhé možnosti.

Velice často se od rekonstrukce upouští ve chvíli, kdy se zjistí, že je špatné dispoziční řešení, je dům má nevyhovující tepelné parametry obvodových zdí nebo že má příliš nízkou technickou úroveň. 

Druhou možností je demolice

Demoliční práce jsou další možností, co dělat se starým, zděděným domem. Nezlekněte se slova “demolice”. Je to spíše cesta k vysněnému domovu, který si pak na pozemku, kde už dům stát nebude, postavíte. K demolici je zapotřebí demoliční výměr a také projekt k demolici. Poté dojde k odstartování demoličních prací a po pár dnech bude hotovo, dokonce i o odvoz suti se firma KT – ekologické domy, s. r. o. postará. 

Pro co se tedy rozhodnete, pro demolici či přestavbu? Nezapomeňte, že před přestavbou opravdu zavolejte odborníky, abyste později nezjistili, že dům je třeba stejně zdemolovat.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz