Žaluzie, nebo rolety? Co si zvolit do interiéru?

Hledáte nejlepší řešení, jak zastínit interiér? Rozhodování mezi žaluziemi a roletami může být složitější, než se na první pohled zdá. V čem se žaluzie a rolety liší a co pro vás bude to pravé? 

Rolety vs. žaluzie

Pod pojmy žaluzie a rolety si často představujeme jedno a to samé. Mezi těmito dvěma produkty je ale rozdíl, a to zejména ve způsobu stínění. Žaluzie se skládají z lamel, kterými můžete velmi snadno regulovat světlo a jeho směr. Rolety mají lamely pevně spojené, proto je na rozdíl od žaluzií nemůžete naklápět.

Žaluzie upravují míru a směr světla

Ať už budete vybírat žaluzie dovnitř či ven, princip naklápění lamel zůstává stejný. Množství světla regulujete pomocí jednoduchého řetízku. Pokud jdete s dobou a preferujete pohodlí, zvolte si moderní žaluzie na dálkové ovládání.

Lamely žaluzií se běžně vyrábějí z hliníku, pořídíte však i dřevěné nebo látkové. Výhodou je, že se barevně přizpůsobí každému interiéru. Ať už dáte přednost horizontálním nebo vertikálním žaluziím, oba typy vás ochrání před zraky zvědavců a poskytnou maximální soukromí. 

Rolety zatemní celý pokoj

Lamely rolet jsou pevně spojené a světlo jimi regulujete pouze vytažením nahoru nebo spuštěním dolů. Interiérové rolety jsou nejčastěji látkové. Venkovní rolety se pak vyrábějí z PVC. Jejich velkou výhodou je možnost dokonalého zatemnění, zejména v případě zatemňovacích blackout rolet

Také rolety nabízejí velké množství barev a vzorů, proto se budou hodit do každého interiéru. Navíc mají skvělou vlastnost odhlučnění. Venkovní rolety zase zabraňují úniku tepla v zimě a šetří náklady na energie. Rolety se vyrábějí na míru také střešním nebo atypicky umístěným oknům.

Velká pomoc v zimě i v létě

Stínicí technika je ideální pomocník v letních i zimních měsících. V létě omezuje průchod agresivních slunečních paprsků a zmírňuje přehřívání prostoru, v zimě funguje jako bariéra proti ochlazování zvenčí. Navíc je skvělým designovým doplňkem do domácnosti. Široký výběr provedení, barev a materiálů zaručuje, že si každý najde přesně to pravé. 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz