Založení společnosti krok za krokem

Máte skvělý nápad, který by mohl být tím, co vás velice rychle posune na vrchol hory úspěchu? Nač čekat – založte si společnost s ručením omezeným. I když se to jeví jako velice těžké a plné administrativy, se správným advokátem za zády to hravě zvládnete. Jak postupovat krok za krokem?

Nejdříve sepište dohodu

Klíčem k založení společnosti je sepsání příslušných dokumentů. V případě vícero společníků je tímto dokumentem společenská smlouva, pokud je ale jenom jeden zakladatel, je tím zakladatelská listina. V obou případech mluvíme o něčem, co musí být sepsáno písemnou formou a co musí mít „pod palcem” notář, který vše sepíše a potvrdí.

Tip redakce:  Co je to mzdové účetnictví

Než zamíříte k notáři, je důležité vědět, jak má společnost fungovat, jaký má být její název, kde má sídlit a čím se bude zabývat. Jasno musíte mít i ve výši základního kapitálu (jeho minimum je jedna koruna, ale pokud do společnosti vložíte více, působí to daleko důvěryhodněji).

Vzhůru na živnostenský úřad

Máte za sebou notářské služby čili je vaše společnost papírově založená? Vaše kroky budou směřovat na živnostenský úřad (pokud to tedy schopný právník nebo notář nezařídí za vás díky plné moci). Na zmiňovaném úřadě je nutné předložit stejnopis notářského zápisu, musíte se prokázat dokladem totožnosti a požádat o zapsání živnosti, kterou budete jako společnost provozovat.

Tip redakce:  Kvalitní weby, SEO to je náš svět

A nyní do banky

Pokud máte i živnostenský úřad za sebou, jako poslední půjdete do banky. Zřídíte si nejen platební kartu vaší společnosti, ale také složíte základní kapitál, který máte uvedený v zakladatelské listině nebo společenské smlouvě. Založení účtu je záležitost několika minut čili nemusíte zřizovat žádný speciální účet, který by byl určen pouze ke složení základního kapitálu. Jde to dnes udělat daleko rychleji a jednodušeji.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz