Xiaomi může již v příštím roce přinést novou technologii baterií, která nabídne více energie při zachování stejné kapacity

O vyšší výdrži baterií ve smartphonech sníme snad všichni. Stále jsou však na trhu dostupné jen „jednodenní“, nanejvýš „dvoudenní“ telefony. Důvodem je, že přibývají nové technologie, které spotřebovávají stále více energie, ale progres v technologii baterií, není tak dynamický. Proto výrobci na to nejčastěji reagují dvěma způsoby, buď nabízejí vyšší kapacity baterií nebo rychlejší nabíjení. V konečném důsledku tak můžeme využívat náš chytrý telefon téměř neustále, i když s určitými omezeními. Co když bychom vám však řekli, že se stejnou kapacitou baterie umíte vydržet mnohem déle? Tedy zatím tomu tak není, ale ve velmi brzké době se to může změnit. Důvodem je nová technologie baterií ve chytrých telefonech od čínského Xiaomi, která by měla zvýšit výdrž chytrých telefonů celkově až o 10%. Informace o tomto novém typu baterií nám přináší portál vosveteit a díky němu víme, kdy Xiaomi plánuje nasadit tyto baterie v prvních chytrých telefonech.

Smartfony od Xiaomi vydrží déle

Výdrž chytrých telefonů ovlivňuje opravdu mnoho faktorů. Čas strávený před obrazovkou, náročné aplikace, zvyšující se nároky softwaru na hardware, prostředí a teplota v jaké je zařízení využíváno a podobně. Původní kapacita se postupně degraduje, přesto je tato kapacita velmi důležitá. A jak se vlastně kapacita chytrých telefonů posuzuje?

Většina výrobců chytrých telefonů přináší dnes již chytré telefony s minimální kapacitou 4000mAh. Důvodem jsou zejména přibývající technologie, které potřebují více energie. A zatímco jsme ještě několik let dozadu využívali zařízení s kapacitou 2000mAh, dnes najdeme i chytré telefony s kapacitou 5000mAh a více. Xiaomi však lze tuto hranici posunout ještě dál a přinést novou technologii baterií. Ta má zaručit, že společnost umožní delší výdrž až o 100 minut při stejné velikosti baterie. Zní to docela fajn, co řeknete?

Tip redakce:  Hledáte pro své blízké dokonalý dárek? Poradíme.

Kdy uvidíme nové baterie v prvních chytrých telefonech?

Čínská společnost Xiaomi prohlašuje, že nová technologie baterií přijde do masové výroby ve druhé polovině roku 2022. To by znamenalo, že bychom nové chytré telefony s vyšší výdrží baterie mohli vidět buď koncem roku 2022 nebo až v průběhu roku 2023.

Vzhledem ke zvyšujícím se nárokům pro chytré telefony je tato technologie pro vyšší výdrž baterií ve chytrých telefonech opravdu užitečnou novinkou. Při rozvíjející se 5G komunikační technologii a zvyšujícím se nárokům softwaru na hardware si opravdu polepšíme a musíme vám říci, že 100 minut na jedno nabití navíc je opravdu skvělým posunem.

Mimochodem, nedávno vyplulo na povrch, že Samsungu se podařilo navrhnout novou architekturu čipů, která slibuje, že procesory budou o přibližně 80 % méně energeticky náročnější na spotřebu. Druhým dechem je třeba uvést, že tuto technologii uvidíme nejdříve v orcích 2024 až 2025.

Tip redakce:  5 zdravých tipů pro vaši domácnost

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz