Vzpomínka na Václava Havla pro Micka Jaggera

„Na konci turné Steel Wheels jsme osvobodili Prahu“ vyjádřil se ke koncertu, který proběl 18. srpna roku 1990 v Praze, jeden z členů skupiny Rolling Stones. Tehdy šlo o první „západní“ kapelu, která v tehdejším Československu vystoupila po listopadu 1989.

Tato událost, která tehdy zaplnila Stadion Strahov v Praze, je skutečně považována za takové symbolické ukončení komunismu a nastolení nové politické situace v naší zemi.
„Byli jsme rádi, že jsme byli u toho, a byl jsem také hrdý, že jsem se setkal s tehdejším prezidentem Václavem Havlem,“ Vyjádřil se kytarista Keith Richards.  Mezi posledním československým prezidentem a kapelou vzniklo přátelství, které celou dobu provázelo setkávaní se a úctu mezi nimi.

A právě postava Václava Havla, dala vzniknout unikátní limitované edici hodinek, která obsahuje symbolický počet kusů, tedy 136, jako připomenutí roku prezidentova narození. Jeden z kusů limitované edice obdržel při příležitosti letošního turné kapely Rolling Stones i její leader, zpěvák Mick Jagger.

Tip redakce:  Buchholzovo relé – už jste o něm někdy slyšeli?

Ručně dekorovaný smaltovaný číselník je ozdoben podpisem Václava Havla, se symbolem srdce, který ke svému podpisu připisoval. Nad srdcem je uvedeno číslo 80, tedy narozeniny, které by oslavil v době výroby těchto hodinek. Zadní strana hodinek obsahuje data jeho narození a úmrtí a pořadové číslo limitované série. Můstek strojku navíc zdobí nápis HUMANIST, DRAMATIST, PRESIDENT. Jasná a stručná definice jeho osobnosti.

Hodinky, které dokazují, že rčení „zlaté české ručičky“, je naprostou pravdou, byly vyrobeny v novoměstské manufaktuře ELTON Hodinářská, člena holdingu Czechoslovak Group. Unikátní hodinky, určené speciálně pro slavného zpěváka mají korunku navíc ozdobenou monogramem MJ a nesou pořadové číslo 75, tedy symbolicky k narozeninám, které v červenci Mick Jagger oslavil.

Tip redakce:  Striptýz: Hradec Králové a řada dalších měst pro vás připraví nezapomenutelnou show

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz