Výstava plakátů Alfonse Muchy Ivan Lendl

Výstava plakátů Alfonse Muchy Ivan Lendl

Alfons Mucha

Bez nadsázky pokládáme Alfonse Muchu za zakladatele venkovní a tiskové reklamy vůbec. Alfons Mucha byl vizionář, který předznamenal, směr pro reklamní tvorba a její vývoj. Alfons Mucha ctil názor, že by reklama měla být vyrobena pro potěšení a pohlazení pro oko. Alfons Mucha uznával směr, že dominuje-li inzerátu sličná dívka (dnes modelka), přitáhne snáze oko pozornosti mužů, ale i pro ženu je příjemné se na krásnou dívku podívat, neboť krása inspiruje a navíc dámy snáze uvěří, že se stejným parfémem, koňakem či sušenkami budou stejně půvabné.

Tip redakce:  Víte, jaké sumy vám půjčí Home Credit půjčka?

Výstava plakátů Alfonse Muchy Ivan Lendl

Alfons Mucha Waverley cycles_Mucha Alfons krasa reklamy

Alfons Mucha zejména pochopil, že to, co prodává nejvíc, jsou emoce. Pocity, které propagované výrobky přinášejí. Alfons Mucha se proto snažil vystihnout, že na plakátech i plakátcích jsou k vidění nejviditelnější spotřebitelky a spotřebitelé v dobrém rozpoložení. Krabička, čokoláda, lahvinka a podobně doplňují kompozici jaksi mimochodem.

Výmluvným příkladem je třeba reklama na bicykly. Zobrazené slečně by se nejspíše říza zamotala do drátů po prvním šlápnutí do pedálů, ale co na tom! Důležitý je pocit volnosti, který symbolizuje poněkud nadstandardně rozvolněný dekolt, a opojení vítězstvím znázorněným vavřínovou snítkou nad řídítky.

O Muchově propagačním talentu svědčí také skutečnost, že jsou některé firmy z jeho klientely činné dodnes. I současné maminky očekávají od dětské stravy, že se budou alespoň chvíli cítit jako královny situace či kouzelné víly, jež vyčarují pokrm bleskurychle a bez námahy.

Tip redakce:  Rychlá půjčka do výplaty pomůže v nouzi

Výstava plakátů Alfonse Muchy Ivan Lendl

Alfons Mucha exhibition to Prague Ivan Lendl

A výrobci laskomin dále hrají na strunu touhy matek po lásce a vděku potomků. Za pamlsek si přece lze na chvilku koupit oboje.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz