Vyplatí se investovat do akcií Boeingu, nebo byste se jim raději měli vyhnout obloukem?

Rok 2020 a 2021 zasadil komerčnímu leteckému průmyslu velkou ránu, a to jak aerolinkám, tak i výrobcům letadel jako je Boeing. Ten během pandemie koronaviru zaznamenal více než 60 % pokles ceny svých akcií. I když se společnosti povedlo tuto ztrátu snížit stále nejsou její vyhlídky nějak zvlášť pozitivní. I přesto se však někteří investoři domnívají, že by případná investice do Boeingu mohla být správným krokem. Je tomu tak nebo byste se mu měli raději vyhnout obloukem a porozhlédnout se někde jinde?

Boeing sníží svoji výrobu na minimum

Boeing navýšil svůj dluh o desítky miliard dolarů, což mu do budoucna zajistí jistotu, že bude schopen i nadále udržet celou společnost v chodu. K tomu by mu mohl pomoct i globální návrat letounu 737 MAX, který se potýkal s velkou kritikou a několika incidenty, které společnost stály miliardy korun. V současnosti by však měly být všechny problémy vyřešeny a letoun by se mohl masově vrátit do výroby a provozu.

Tip redakce:  Urban Card pro lidi s fantazií

Podle posledních informací bude Boeing také zvyšovat svoji výrobu. Z plánovaných 27 letounů na 47 letounů za měsíc do konce roku 2023. V návaznosti na to společnost odsunula i výrobu letounu 777X, přičemž postupně přeruší výrobu letounů 747.

Pomůže Boeingu sektor obrany?

Boeing by mohl možná najít záchranu v sektoru obrany, ke kterému si našel cestu již před dvěma roky. Během nich se mu povedlo uzavřít i několik důležitých kontraktů, z nichž jedním je i dodávka bojových stíhaček do Kanady v hodnotě 12 miliard dolarů. I v tomto případě by však Boeing mohl narazit, a to především kvůli snížení rozpočtu jednotlivých států v sektoru obrany. Boeingu tak mohou případné další kontrakty přilepšit, ale určitě nedokážou nahradit tržby z komerčního leteckého průmyslu.

Tip redakce:  Vyplatí se stále investice do nemovitostí?

Vyplatí se do Boeingu investovat?

I když někteří investoři považují akcie Boeingu za správnou investici není situace kolem něj zas tak růžová. Podle všeho bude Boeing několik let stagnovat až do doby, kdy budou aerolinky schopny opět fungovat naplno, k čemuž by mělo dojít až v letošním roce nebo roce 2023. Stejně tak není jisté, zda opětovné vpuštění modelu 737 MAX bude úspěšné. V současnosti by tedy investoři měli raději počkat na v hodnější dobu a raději se poohlédnout po stabilnějších investicích.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz