Vymáhání pohledávek přes online službu

Pokud podnikáte určitě víte do jakých problémů vás může dostat jedna nebo i více nezaplacených faktur. Vy však své závazky chcete platit včas a nechcete se vymlouvat, že vám někdo nezaplatil. Přečtením tohoto článku zjistíte jaké máte možnosti při vymáhání pohledávek.

Samozřejmě nejjednoduší řešení pohledávek je svoji vlastní cestou a to tak, že začnete své dlužníky často kontaktovat a připomínat jim, že vůči nim evidujete fakturu, která je již po splatnosti. Tato možnost se zdá být nejoptimálnější ale bohužel zdání klame. Nemluvím o případu, kdy má podnikatel pouze jednu nezaplacenou fakturu za rok. Píši hlavně o případech, kdy podnikatel prodává například spotřební zboží a faktur po splatnosti má skutečně mnoho. V tomto případě by totiž tato varianta vymáhání dluhů znamenala velkou ztrátu času a tím omezení růstu podnikání a také náklady na časté telefonovaná a odesílání doporučených dopisů.

Tip redakce:  Půjčka pro začínající podnikatele se obejde bez dlouhých smluv

Další možností je vsadit na nějakou externí agenturu, která v oborů vymáhání pohledávek podniká a jsou profesionálové. Pro někoho komu je jedno, že za nejistý výsledek buď zaplatíte zálohu předem a nebo při vymožení zaplatí nekřesťanskou provizi například 40% z vymožené částky, je to ideální možnost. V podstatě se o nic nestaráte a jen pohledávky předáte vymahačům. Lepší varianta než ta první ale dost drahá, protože ten kdo vymáhá za 10% procentní provizi udělá jen to, že stejně jako vy odešle pár dopisů. Proto osobní vymáhání je drahé a účtuje se za něj i 50% z vymožené částky.

Poslední možností a asi nejlepší je zveřejnění dlužníka v registru dlužníků na internetu. Při vymáhání pohledávek je velmi důležité svého dlužníka dobře motivovat k zaplacení dluhu a mít na něja nějakou páku, která ho vystraší. Představte si, že váš dlužník stále podniká a převážnou část svých zakázek čerpá z internetu, kde se snaží mít co nejlepší pověst a jméno a proto si třeba i sám píše kladné reference. Zkuste se zeptat sami sebe, z čeho má dlužník největší obavu? No přece z veřejné ostudy na internetu. Proto vám doporučujeme využít negativní seznam dlužníků, kde svého neplatiče zveřejníte. Uvidíte, že to bude nejlepší motivace pro dlužníka k tomu, aby dluh zaplatil. Tohle vymáhání můžete dělat svoji vlastní silou, zabere vám to minimum času a přitom po zaplacení dluhu, zaplatíte jen minimální provizi.

Tip redakce:  Přestěhujte se do atraktivní kanceláře v Praze 5

Nově nabízíme také pomoc s oddlužením a osobním bankrotem fyzických osob. Oddlužení je možnost jak se velmi elegantně zbavit až 70% dluhů a také jak okamžitě zastavit všechny probíhající exekuce. Pokud chcete znát podmínky pro oddlužení neváhejte nás kontaktovat.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz