Výhody závěsných posilovacích systémů

Závěsné posilovací systémy jsou cvičebním nářadím s celou řadou předností. Pro koho se hodí a jaké mají výhody?

Co jsou závěsné posilovací systémy

Závěsné posilovací systémy budete jednoznačně z nás z fitness centra, pokud tam pravidelně chodíte. V profesionálních posilovnách se objevují víceméně samozřejmě. Nicméně pořídit si je můžete dokonce i k sobě domů.

Jde o jednoduchou soustavu popruhů a přezek. Kromě klasického posilování se jedná i o efektivní rehabilitační pomůcku. Určena je ke cvičení s vlastní vahou. Pohodlně s ní dokážete procvičit doslova celé tělo. Využijete ji na všechny tělesné partie včetně zad, břicha i dolních i horních končetin. Velmi dobře taktéž posílíte střed těla neboli core. Cvičit lze kliky, dřepy, shyby nebo výpady.

Cvičení můžete přizpůsobit svým momentálním potřebám i celkové fyzické kondici. Ač byl tedy celý závěsný posilovací systém původně vyvinut pro potřeby americké armády, lze říci, že je tento nástroj nevyžaduje nijak náročnou fyzickou průpravu a je vhodný jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Vyhýbat se cvičení nemusejí dokonce ani mladší věkové kategorie včetně dospívajících.

Tip redakce:  Proč se rozhodnout pro domácí čistírny odpadních vod

Intenzitu zátěže si nastavíte sami, a to změnou postoje oproti závěsnému bodu. Výhodou je i to, že cvičení vás bude bavit, neboť popruhy vám umožní být poměrně kreativní. Ovšem pozor, zejména začátečník by jednoznačně neměl své síly vyloženě přecenit.

Další výhodou je nenáročnost posilovací pomůcky. A to jak prostorová, tak i ekonomická. Popruhy jsou vysoce skladné a nevyžadují komplikovanou montáž. Doma ani nezaberou příliš mnoho prostoru a hodí se tak i do panelákových bytů. Můžete si je navíc kamkoli i vzít s sebou. Zároveň je pořídíte už řádově za několik set korun.

Jak vybrat nejlepší posilovací popruhy

Současný trh nabízí širokou škálu těchto posilovacích popruhů, které se od sebe liší použitým materiálem a z toho vyplývající celkovou životností. Odlišný může taktéž významně být pocit komfortu při cvičení.

Co by měl splnit skutečně kvalitní produkt? Stěžejní je hlavně kvalita zpracování. A to nejen z hlediska životnosti výrobku. Zásadně by během používání především nemělo dojít k povolení švů, jinak vám při cvičení hrozí dokonce úraz. Vyzkoušejte např. českou značku – Lifefit, která vyrábí svou vlastní verzi popruhů.

Tip redakce:  Nábytek, který má v dětském pokoji své místo

Z hlediska dalších parametrů je podstatný hlavně způsob upevnění. Některé z nich lze napevno ukotvit ke stropu nebo ke zdi. Běžnější je závěs na dveře, který využívá jednoduché kotvy. Mimo domov můžete popruhy připevnit třeba i k nejbližšímu stromu. Vhodným upevňovacím bodem může být i trám, sloup nebo žebřiny.

Podstatným faktorem při nákupu posilovacího systému by měla být taktéž nosnost. Ta se běžně pohybuje kolem 150 kg.

Systém by měl nabídnout i dostatečné rozpětí v délce. To vám umožní skutečně v plné míře zažít variabilitu posilovacích popruhů a vyzkoušet si bez omezení všechny cviky. V ideálním případě by to tak mělo být alespoň 75 cm.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz