Vyhněte se vaší firmě hrozbě skokového nárůstu účtu za teplo

Vysoké ceny energií již dnes zastavují energeticky náročných provozů napříč západní Evropou. S ohledem na důvody tohoto růstu nelze vyloučit, že situace bude dále eskalovat. Firmy tak musí řešit nové výzvy…

Konkrétně se jedná o otázky:

  • Jak zmírnit dopad rostoucích cen energií na nákladovost provozu?
  • Jak si v prostředí rostoucí ceny vstupů, tj. nejen energií, udržet konkurenceschopnost?
  • Jak si zabezpečit plynulost dodávek tepla?

Stejně tak, jak jsou známy důvody vzniku dnešní situace, kdy ceny elektřiny a zemního plynu prakticky každý týden přepisují historická maxima, je známo i řešení. V případě zajištění tepla a teplé vody má toto řešení podobu průmyslových tepelných čerpadel. Proč zrovna tento zdroj? Důvodů je hned několik:

  • Tepelná čerpadla jsou schopna uspokojit spotřebu tepla a teplé vody i skutečně velkých provozů, např. hotelů, nemocnic, nákupních center, sportovních center, výrobních či administrativních objektů.
  • Tepelná čerpadla používají k výrobě tepla a teplé vody zdroje v podobě geotermální energie či venkovního vzduchu. Obě tyto energie jsou k dispozici ve všech obydlených částech světa k dispozici zdarma a v prakticky neomezeném množství. Z toho plyne výhoda, že tepelná čerpadla je možné použít kdekoliv, přičemž jsou schopna zajistit dodatek tepla a teplé vody bez ohledu na aktuální povětrnostní situaci.
  • Provoz tepelných čerpadel je velmi efektivní a i v době nízkých cen elektřiny či zemního plynu, energeticky náročné podniky využívaly tepelná čerpadla ke snížení provozních nákladů.
  • Provoz tepelných čerpadel má minimální dopady na životní prostředí, v dohledné budoucnosti nelze tedy očekávat regulace či zákazy omezující jejich využívání.
Tip redakce:  Xiaomi může již v příštím roce přinést novou technologii baterií, která nabídne více energie při zachování stejné kapacity

Dále, tepelná čerpadla eliminují závislost firem na externích dodávkách tepla. Jak bolestivá může tato závislost být ukazují okolnosti, které se odehrály v únoru roku 2021 v USA, kdy v rámci energetické krize byly upřednostněny dodávky energií domácnostem před dodávkami energií podnikatelským subjektům, které tak často musely omezovat svůj provoz.

Pokud vám tedy není lhostejné, kolik vaše firma bude v budoucnosti platit za teplo či teplou vodu, případně jestli vůbec bude mít jejich dostatek, začněte se ještě dnes zajímat o možnosti využití průmyslových tepelných čerpadel.

Zdroj obrázku: Alexander Raths / Shutterstock.com

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz