Vybrali jsme ty nejzajímavější hity letošního léta

Letošní léto už je sice dávno tady, ale na dobré sluneční brýle není nikdy pozdě. Chcete vědět, s čím nešlápnete vedle? Tak to se podívejte, co je letos mezi slunečními brýlemi v kurzu a co si ženy nejvíc oblíbily. Vybrali jsme pár nejprodávanějších módních hitů letošního léta.

Největší hit? Rozhodně zrcadlovky

V pilotkách Aviator Ray-Ban, od Horsefeathers a mnoha jiných modelech dalších oblíbených značek se zrcadlová skla na sluníčku dokonale lesknou. Dobře odrážejí světlo a lépe proto chrání oči před sluncem. Zrcadlovky můžete sehnat v mnoha různých barevných variantách. Klasickou barvou je zelená, ale skvěle vypadají třeba modré, růžové nebo zlaté zrcadlovky.

Zrcadlové brýle Ray-Ban Aviator

Kulaté brýle pořád vedou

I když se kulaté brýle hodí nejlépe k oválnému obličeji, dají se vždycky najít i kulaté brýle, které si můžete dovolit i s hranatějším nebo kulatějším obličejem. Záleží ale na velikosti. Stačí dodržet staré zlaté pravidlo, že na drobný obličej patří menší brýle a na větší obličej zase větší brýle. Vnější okraje obrouček by tedy měly svou šířkou kopírovat šířku obličeje.  Velmi povedené kulaté brýle najdete třeba v kolekci Ray-Ban. Některé kulaté brýle připomínají brýle z 60. let a to se teď právě nosí.

Tip redakce:  Dietní přešlapy aneb jak to vidí výživový poradce


Sluneční brýle Horsefeathers s růžovými obroučkami a modrými zrcadlovými skly

Polarizace je ta nejlepší vychytávka, kterou známe

Už vás nebaví levné brýle z drogerie nebo ze supermarketu, ve kterých sice dobře vypadáte, ale nic moc ostře nevidíte? A víte, proč to tak je? Takové brýle se totiž vyrábějí z ne příliš kvalitních materiálů a to má za následek, že přes jejich skla není příliš dobře vidět. Slouží tak spíš jako módní doplněk vhodný na jedno léto a spíš než na oči se hodí do vlasů jako čelenka nebo na vodu na jez, kde  o takové kousky můžete klidně přijít, aniž by vás to moc mrzelo. Na skutečnou ochranu zraku před sluncem jsou tu jiní borci, třeba Polaroid. Ale to není jediná značka, která polarizační brýle vyrábí. A nemějte strach, že vás takové brýle zruinují. Bavíme se o brýlích už pod 1500 Kč.

Tip redakce:  Jak válčíme s jarním úklidem my

Polarizační brýle odfiltrují zbytečné odlesky a ostré světlo, které se odráží zvlášť intenzivně od hladiny moře i od písku na pláži nebo dokonce od sněhu na horách. Ulevují očím, protože už nemusíte mžourat, abyste přes odlesky viděli. Snižují tím únavu a vykreslí také lépe kontrasty a barvy.

Dioptrické sluneční brýle

Tak to je další kapitola. Zvlášť pro toho, kdo má dioptrie a v létě to řeší různým způsobem. Buď nosí sluneční brýle bez dioptrií a špatně vidí, nebo nosí kontaktní čočky a přes ně sluneční brýle, nebo nenosí sluneční brýle vůbec. Ani jedno z toho není optimální a poslední varianta bez slunečních brýlí je v dnešních podmínkách velmi riskantní. Věděli jste, že se do slunečních brýlí dají vsadit i tmavá skla přesně s těmi dioptriemi, které potřebujete? Největší výhodou je v každém případě pohodlí, ale i dobrý rozhled a kvalitní ochrana očí před sluníčkem. Pokud potřebujete změřit zrak nebo poradit, podívejte se třeba do některé z kamenných optik internetového e-shopu s brýlemi Mister Optic nebo si je objednejte online.

Tip redakce:  Nejčastější chyby, které škodí vaší kožené kabelce

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz