Vybíráte ojetý vůz? Podívejte se, co byste měli vědět!

V dnešní době rostoucích cen nových vozidel nebo dokonce nedostupnosti vozidel či dlouhých čekacích lhůt, stále více lidí přemýšlí nad koupí ojetého vozu. Bohužel také ceny ojetin poměrně dramaticky vzrostly, ale stále můžete ušetřit výrazné finanční prostředky. Samozřejmě je výhodou, že v dnešní době můžete pořídit také lehce ojeté auto, a to přímo od autorizovaného prodejce. Při koupi ojetého vozu se však vždy mějte na pozoru.

Technický stav je alfa a omega

Před nákupem ojetého vozidla je vždy potřeba zkontrolovat jeho technický stav. Ani nízké kilometry nebo nákup u autorizovaného prodejce bohužel nejsou zárukou, že vozidlo neprodělalo nějakou nehodu. Magazín pro řidiče upozorňuje na nešvary, které jsou spojeny s nákupem ojetého vozidla z pohledu technického stavu. Mezi ty patří zejména:

  • Neúplné záznamy v servisní knížce
  • Zatajení pojistné události
Tip redakce:  Víte kolik slyší vaše ucho? Odhlučnění šité na míru

Před nákupem libovolného vozu si vždy jako první zkontrolujte servisní knížku. Jakýmkoliv způsobem nekompletní záznamy jsou vždy podezřelé. Ideální vždy je, pokud bylo auto servisováno v autorizovaném servisu. V dnešní době jsou často servisní knížky také elektronické, ale je povinností prodejce, aby vám výpis z takové servisní knížky poskytl, jelikož je to právě prodejce, kdo je majitelem vozidla a je oprávněn takový výpis získat.

Většina vozidel na trhu je dnes také minimálně lakovaná. Pokud je to lakování odřeného nárazníku nebo boku vozidla a je provedeno odborně, není to zásadní problém. Pozor si dejte na místa, která jsou kytovaná, protože značí výraznější poškození. Každý vůz je vhodné si proto projít měřičem laku.

Pozor na leasingy

Možná ještě o něco složitější než otázka technického stavu vozidla, je otázka právní. Určitě si dejte vždy pozor na to, aby vámi kupované vozidlo nebylo zatíženo nějakým leasingem, a tedy není ve vlastnictví leasingové společnosti. Na trhu s auto-moto by to nebylo poprvé, co někdo koupil vozidlo od člověka, kterému vlastně auto ani nepatřilo. O takový vůz potom také můžete velice snadno přijít a velmi špatně se to řeší.

Tip redakce:  Když pneuservis, tak jedině v Ostravě

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz