Vybíráme kombinovanou lednici

Kuchyně je pro většinu domácností nejdůležitější místností v domě či bytě. Její dominantou je lednice, ta tajemná skříň plná dobrot. Pokud si chcete pořídit chladničku i mrazničku, pak je kombinovaná lednice ta pravá volba. Pořídíte si jeden spotřebič místo dvou a ušetříte tím místo i peníze. Stačí si jen rozmyslet, zda si lednici budete pořizovat domů, na chalupu či třeba do kanceláře a podle toho zvolit její vzhled a parametry.

Kombinované lednice jsou vyráběny ve dvou variantách – vestavné a volně stojící. U obou variant je chladicí a mrazicí část oddělena. Záleží na vás, zda zvolíte tu s chladničkou nahoře a mrazničkou dole nebo naopak. Pokud zvolíte typ s chladničkou ve vrchní části a mrazničkou ve spodní, budou ušetřena vaše záda. Do chladničky chodíme přeci jen častěji, proto je praktičtější, pokud je umístěna nahoře. Lednice mívají jeden nebo dva kompresory, což poznáte už podle pořizovací ceny. Dva kompresory umožňují vypnout každou část zvlášť. To oceníte například, pokud potřebujete chladničku umýt nebo naopak urovnat potraviny v mrazáku.

Tip redakce:  Správné povlečení přispěje k lepšímu snění

Kombinovaná lednice s mrazákem dole Bosch KGN49XI40

Volně stojící typ lednice zvolte, pokud ji nepotřebujete zakomponovat do kuchyňské linky. Hodí se do většiny domácností a můžete ji kdykoliv přemístit. Pokud chcete, aby měla lednice jednotný vzhled s vaší kuchyňskou linkou, zvolte vestavný typ.

Při výběru stojí určitě za povšimnutí mrazicí výkon, který udává, jak rychle budou vaše potraviny zmrazeny v průběhu jednoho dne. Lednice je spotřebič, který je v provozu 24 hodin denně. Proto se vám zajisté vyplatí připlatit si za nejúspornější energetickou třídu. Pokud zvolíte lednici s funkcí No Frost, ušetříte tím nejen peníze a energie, ale také vlastní práci a čas, který byste odmrazováním lednice strávili. Funkce No Frost spočívá v beznámrazovém systému, protože namrazená lednice spotřebuje až o 30 % více energie, a to za každých 5 mm námrazy.

Kombinovaná lednice s mrazákem dole LG GBB71SWEFN

Není na škodu zaměřit se i na údaj o hlučnosti. Jak bylo už výše uvedeno, bývá lednice v neustálém chodu a nikdo z nás nechce být rušen jejím vrčícím kompresorem. Ty nejtišší typy mají hlučnost kolem 36 dB.

Tip redakce:  Jak vybírat nábytkové kování a úchytky?

Každý výrobce nabízí u svých spotřebičů jiné funkce či vychytávky. Vyjmenujme si alespoň těch pět nejzajímavějších.

Alarm otevřených dveří. Pokud necháte dveře lednice otevřené, upozorní vás zvukovým signálem, že se k ní máte vrátit.

LED displej. Díky displeji si můžete u lednice změnit či nastavit různé veličiny.

Displej lednice LG GBB60NSYXE

Variabilní nastavení polic. Zajisté oceníte možnost poskládat si police v lednici dle svých potřeb.

Ionizátor. Systém pohlcující pachy, díky kterému v lednici zůstává svěží vzduch.

Prázdninový (holiday) režim. V případě, že se chystáte na delší dobu odcestovat, uvítáte tuto skvělou funkci. Lednici máte před cestou jistě téměř prázdnou, ale pokud v ní zbydou jen trvanlivé potraviny, díky tomuto režimu o ně bude postaráno. Ušetříte energie, aniž byste museli lednici vypínat.

Tip redakce:  Postele z masívu od kvalitního českého výrobce

V případném výběru kombinované lednice vám mohou pomoci i parametrové filtry na stránkách e-shopů. Uděláte si lepší představu o nabízených produktech a určitě mezi nimi naleznete svého favorita.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz