Výběr správných koberečků do auta je velmi důležitý

Vybrat správný kobereček do auta nemusí být tak jednoduché, jak se zdá. Každý z nich má určité výhody, které bychom měli při výběru zohlednit. Pokud si nejste jistí výběrem, poradíme vám, na co se při nákupu zaměřit, a vy rozhodnete, které pro vás budou ideální a vhodné. 

Textilie, nebo guma?

Toť otázka záludná. Rozhodovat byste se měli především podle materiálu daných koberečků. 

Textilní koberečky zajistí útulnost, vypadají vkusně, dokonce je lze vybrat v různých barvách, a tak je sladit se zbytkem interiéru. Na druhou stranu zadržují vlhkost, která se posléze projeví ve formě zamlžených skel. Také každá nečistota na nich jde vidět. A to nemluvě o tom, pokud máte děti a rádi s nimi vyrážíte na výlety. Jejich zablácené botičky, zmrzliny a jiné dobroty jsou zkázou textilních koberečků. Čištění může být opravdu pracné a je třeba použít správné čisticí prostředky.    

Gumové autokoberce jsou jiné. Neabsorbují do sebe vlhkost a jednoduše se čistí. Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že nejsou vzhledově tolik hezké jako ty z textilu. Ovšem, jakmile se na ně dostane tekutina, jednoduše ji vylijete a necháte uschnout. Bláto jednoduše vyklepete a umyjete proudem vody. Udržet jej v čistotě není žádný problém. Ovšem pokud dbáte na estetiku prostoru, moc vám toho nenabídne. Lze je totiž zakoupit ve dvou barevných provedeních. 

Tip redakce:  Kde koupit koberce do auta, aby byly kvalitní a „seděly“?

Jednoduše řečeno, každý materiál má svou výhodu i nevýhodu. Vy sami musíte vědět, jak často s autem jezdíte, zda jej máte na práci, vozíte mazlíčky či děti a tak dále. Autokoberce z gumy budou jednoduše praktičtější. 

Pozor na materiály

I když vyberete gumové koberce, které obecně nepatří mezi ty nejdražší a rozdíly v cenách těch méně kvalitních a více kvalitních nebudou nijak obrovské, doporučujeme vybírat podle zvoleného materiálu. To znamená, že by neměly obsahovat PVC. Rychleji se lámou a jednoduše ničí.  

Pozor si také dávejte na strukturu koberečku. Aby neklouzaly, když nastoupíte do auta s mokrýma botama, měly by na nich být takzvané malé hroty, které zabrzdí vaši nohu. Dobré je také vybírat ty, které mají vyvýšené okraje, které zajistí, aby se tekutina držela pouze na nich a vy jste měli možnost ji jednoduše vylít. Kvalitní autokoberce bez přidaného PVC najdete v autodoplnky-obchod.cz. Tam si můžete vybrat přesně podle vašeho typu vozu nebo si necháte poradit se správným výběrem. 

Tip redakce:  Car rental Poprad bylo velmi moudré řešení

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz