Vybavení koupelny dle Feng–šuej

Když si vybavujeme koupelnu, je důležité, abychom si ji vytvořili k dokonalosti dle vlastních představ. Koupelnu můžeme mít správně vybavenou, ale důležité je i rozvrhnutí jednotlivých prvků. Pokud chceme své koupelně vdechnout duši a správnou harmonickou energii, můžeme se při jejím zřizování inspirovat metodami Feng – šuej.

Na co si dát pozor

Negativní účinky a tudíž i chybou v rozvržení je třeba umístění toalety přímo naproti dveřím. Správně by toaleta měla být umístěna, pokud není možné mít záchod v samostatné místnosti, za dveřmi do koupelny. Ty by, mimochodem, měly být vždy zavřené.

Vanu či sprchový box bychom měli umístit do částečně zakrytého koutu, ze kterého však bude možné dohlédnout na dveře, nebo si opatřit zástěny či závěsy pro zachování soukromí.

Tip redakce:  Pryč s nudnými stěnami

V koupelně bychom neměli střádat nepotřebné věci – například prošlé léky, prázdné flakony a tuby, nepoužívané parfémy a koupelové oleje, kosmetické vzorky apod., už kvůli tomu, že pro zachování vzdušnosti prostoru je lepší volit otevřené poličky.

Barvy a barevné kombinace

I barvy samozřejmě mají vliv na energii proudící ve vaší koupelně. Z hlediska barev bychom měli volit ty, navozující pocit čistoty. Nejvhodnější volbou je modrá, zelená nebo bílá. Zelená působí antibakteriálně a uklidňuje a modrá uklidňuje a ochlazuje. Odstíny by měly být voleny spíše tlumené. Rozhodně byste se měli vyvarovat použití červené a růžové a tmavých agresivních barev, které působí na psychiku člověka negativně.

Zrcadlo v koupelně by mělo být velké. Tento prvek jednak prosvětluje a opticky zvětšuje prostor, ale také, podle zásad Feng Shui, pomáhá odrážet negativní energii. Při zařizování koupelny podle tohoto učení pamatujte i na fakt, že je doporučeno zrcadlo opatřit světly po stranách, nikoliv z vrchu.

Tip redakce:  Montované plachtové haly a jejich využití

Další tipy:

  • Dostatek živých květin v prostoru dodá místnosti tu správnou energii spolu se zajištěním dostatku světla a vzdušnosti.
  • Pokud nemáte možnost dodat místnosti prosvětlení díky oknům, umístěte do koupelny kříšťal či skleněnou zvonkohru
  • Pro relaxační a zklidňující funkci koupelny mějte po ruce vždy svíčky, díky kterým zregenerujete nejen tělo, ale i mysl.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz