Vliv rychlosti webových stránek na návštěvnost webu

Už nějakou dobu provozujete firemní web, ale jeho úspěšnost neodpovídá vašemu očekávání? Nedaří se vám oslovit dostatek poteciálních zákazníků a návštěvníci brzo po rozkliknutí vaši webovou stránku opouštějí? Jestliže dbáte na tvorbu kvalitního obsahu internetové stránky, je třeba hledat chybu jinde. Co tedy stojí za neúspěchem webu, jehož zřízení a provoz vás mnohdy přichází na nemalé peníze? S největší pravděpodobností je důvod potíží s webem poměrně prozaický. Velmi často stojí za nízkou návštěvností nedostatečná rychlost webových stránek. Jde o důležitý faktor, jehož význam není radno podceňovat. Podobně je tomu s optimalizací webových stránek.

Proč je rychlost webových stránek důležitá?

Současný člověk je tvor netrpělivý, který vyžaduje okamžitou dostupnost webu. V případě dlouhého načítání vaši internetovou stránku opouští. Zbytečně ztrácet potenciální zákazníky se však nevyplácí. Nedostatečnou rychlost webových stránek je nutno okamžitě řešit. Potíže se zobrazením a načítáním webu se totiž mohou negativně promítnout třeba v recenzích návštěvníků (např. na sociálních sítích a diskusních fórech). Důsledkem je, že vám zákazníky začne přebírat konkurence. Závažným problémem je i znevýhodněná pozice pomalého webu ve vyhledávačích. Nepodceňujte proto ani význam optimalizace webových stránek pro vyhledávače. Bohužel jen kvalitní obsah a design webu k sebeprosazení na internetu nestačí.

Co ovlivňuje rychlost webových stránek?

Jestliže jste se rozhodli potíže svého webu řešit, potřebujete si nejprve vyjasnit faktory ovlivňující rychlost webových stránek. Co tedy stojí za jejich zpomalováním? Jedná se kupříkladu o strukturu webu a jeho datovou velikost či rychlost serveru. Vliv na zobrazení webu má i chybná optimalizace webových stránek.   

Tip redakce:  Přivýdělek na internetu? Žádný problém!

Jak zvýšit rychlost webových stránek?

Nyní se dostáváme k samotnému řešení problému. Nejlépe uděláte, když se obrátíte na odborníky. Ti se postarají jak o zjištění výkonu webu a následné zrychlení webových stránek, tak vám pomohou i s dalšími problémy. Například vám zajistí optimalizaci webových stránek pro vyhledávače a mohou zefektivnit i správu vašeho webu.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz