Víte o dotaci na výsadbu stromů pro bytové domy?

Dotační program Nová zelená úsporám se snaží podpořit úsporná i ekologická řešení pro bytové i rodinné domy. Dotaci tak můžete získat i na výsadbu stromů. Rozhodně není nízká. Jaké částky se rozdávají?

Dotace, které všichni známe

Program Nová zelená úsporám je již mezi lidmi vcelku známý. Jedná se o státní podporu projektů, které se snaží o úsporu za energie u bytových i rodinných domů. Patří sem například dotace na výměnu oken, dotace na zateplení, nebo dotace na novostavbu. Částky, které je možno získat, přitom rozhodně nejsou zanedbatelné. Celkově se může jednat až o půl milionu korun. A touto finanční injekcí se projekty realizují skutečně velmi dobře. O některých typech dotací ale možná ještě nevíte.

Tip redakce:  Měli bychom koupat kočky?

Dotace na zeleň

Stát se totiž snaží také o podporu výsadby stromů na veřejnosti přístupných pozemcích. Pokud se tedy budeme bavit konkrétně o bytových domech, zde se pohybuje částka opět v zajímavé výši. Pokud se budou stromy sázet na pozemku, který je přístupný široké veřejnosti, ale zároveň je ve vlastnictví nebo dlouhodobém užívání žadatele, může se jednat až o 50 tisíc korun. Pozemky by přitom měly navazovat na bytový dům, nebo se také mohou vyskytovat ve společně užívaných plochách vnitrobloků. Celková dotace se tak na jeden projekt může pohybovat od 2500 do 50000 korun. Částka za jeden strom je také velmi příjemná.

Kdo o dotaci může žádat?

O dotaci na zeleň mohou žádat buď vlastníci stávajících bytových domů, nebo také společenství vlastníků jednotek stávajících bytových domů, a to včetně pověřených vlastníků. Vždy je tedy přesně vymezeno, kdo o danou dotaci může žádat.

Tip redakce:  Lodní kontejnery nabízejí široké uplatnění nejen v dopravě. Kde je použít?

Kolik za jeden strom?

V rámci projektu Zeleň se může podpořit výsadba až 20 kusů stromů. Tato dotace je ale vázána na jiné opatření, není možné o ni žádat samostatně. Podmínky jsou vždy k nalezení na webu projektu Nová zelená úsporám. Za jeden strom dostanete 2500 korun.

O dotaci můžete žádat nejen před zahájením výsadby.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz