Víte, jak to bylo s popularitou akordeonu a akordeonistů na našem území?

Zpočátku byl tento hudební nástroj brán jako podřadný a akordeonisté, kterým se původně říkalo “harmonikáři”, byli bráni jako potulní hudebníci. Mezi kvalitní muzikanty řazeni nebyli. Mohla za to technická nedokonalost akordeonu, která znemožňovala provedení obtížnějších skladeb, a je také to, že hráči, kteří se hře na harmoniku původně věnovali, většinou ani neznali noty a hráli jen tak podle sluchu. Akordeon a akordeonista tak patřili především lidové zábavě.

Technické možnosti akordeonu a úroveň hry akordeonistů postupně rostla

Akordeon se však postupem času technicky velmi zdokonalil, hráči mohli představit i náročné skladby. Úroveň hry akordeonistů tak rostla, akordeon získával stále větší a větší prestiž. Dnes vám předkládáme možnost seznámit se s jedním špičkovým akordeonistou – Vojtěchem Szabó. Je pouze na vás, zda si nenecháte ujít neopakovatelná koncertní vystoupení tohoto slavného akordeonisty.

Tip redakce:  Voskové muzeum madame Tussauds

Vzhledem k tomu, že akordeonista Vojtěch Szabó pořádá také výchovné koncerty ve školách, mají možnost i žáci prvních a druhých stupňů základních škol na vlastní oči vidět a slyšet opravdového akordeonistu. Tedy ne lidového šumaře, jak jsou dodnes akordeonisté často vnímáni.

Od lidovky přes klasiku až po populární hudbu

Dnešní akordeon má tu výhodu, že zvládne vše od lidové písně přes klasiku až po populární hudbu. Důležité je, aby měl tento hudební nástroj ve své náruči akordeonista, který veškeré hudební žánry ovládá. A to akordeonista Vojtěch Szabó bezesporu je. Prohlédněte si nabídku jeho koncertů na vojtechszabo.cz. Určitě si vyberete.

Co se týče výchovných koncertů, je do nich zařazena i hra na elektrický akordeon Roland FR 8x, který dokáže napodobit spoustu dalších hudebních nástrojů – klavír, klarinet, mandolínu, kytaru, syntetizátory a podobně. To děti od akordeonisty velmi ocení.

Tip redakce:  Pozvánka na taneční představení Diptych

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz