Virtuální realita je trend dnešní doby

Zatímco v letech minulých se používání virtuální reality pohybovalo v říši sci-fi, dnes se stává součástí běžných domácností. Kdy tento fenomén vznikl a co umožnil lidem, kteří byli v době pandemie doma? Jaká bude budoucnost?

Už od šedesátých let

Všechno začalo v minulém století, když se vědcům na Harvardské univerzitě v roce 1968 podařilo sestavit historicky první headset. A virtuální realita byla na světě! Ze začátku to sice ještě nebyla taková paráda jako dnes – bylo potřeba, aby bylo zařízení připevněno ke stropu a zobrazovalo jednoduché prostředí. Ale nápad to byl skvělý!

Tip redakce:  Jak si zútulnit interiér? Vsaďte na keramické kočky!

Je libo muzeum? Nebo raději adrenalin?

Obzvláště v době lockdownů lidé po virtuální realitě sahali stále častěji. Mohli se tak z pohodlí svého domova přemístit na úplně jiný konec světa. Vždyť život je přeci o prožitku, a ten virtuální realita umožňuje naplnit. Za pomocí brýlí se tak lidé podívali do více než tisícovky muzeí a galerií po celém světě, dopřáli si adrenalinový zážitek, nebo se třeba prošli po pláži.

Budoucnost je jasná

Virtuální realita se stále více rozvíjí. Zatímco před pár lety její používání představovalo něco neuvěřitelného, nyní si ji můžeme vychutnat i doma. Samozřejmě stále slouží pro vývoj v oblasti průmyslu, a také pro výzkum. Stále častěji se ale stává součástí herních setů. Využití tohoto fenoménu tak bude stále narůstat a dá se očekávat, že se stane již brzy běžnou součástí domácností.

Tip redakce:  LIPA LEARNING

Virtuální realita nabízí celou škálu možností. Je to skvělá zábava, ale také výborný terapeutický prostředek pro osoby s fyzickým nebo psychickým handicapem, pro lidi s nemožností cestovat, nebo pro seniory. Pomocí aplikace se přenesete do zcela nového světa, kde jsou vaše možnosti naprosto jiné. Tento trend bude tak v budoucnu možno využít také v jiných prostorách, než jsou školy a výzkumná střediska. 

Virtuální a rozšířená realita

U virtuální a rozšířené reality máte možnost nahlédnout do detailu nikoliv smyšlené, ale právě často skutečné reality. Máte možnost nahlédnout například pod kapotu auta do posledního šroubku nebo třeba budovy, která je uzavřená.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz