Vertikální zahrady – jak ozvláštnit vaše firemní prostory

Chcete, aby se u vás zákazník cítil příjemně? Není nic jednoduššího než vertikální zahrady, s jejichž pomocí docílíte reprezentativního a uvolněného prostředí. Navíc zálivku u těchto dekorací řešit nemusíte.

V čem spočívají vertikální zahrady?

Jsou to instalace umělých rostlin, stromů a keřů, které jsou na pohled k nerozeznání od živých. Navíc lze vertikální zahrady použít jak v interiéru, tak i venku. Jako bonus vám odpadá starost s péčí o rostliny, takže můžete věnovat svůj čas příjemnějším aktivitám, než je neustálé zalévání a přesazování rostlin. Tyto kompozice se skvěle hodí i do míst, kde není dostatek denního světla a kde by tudíž živé květiny nerostly. Můžete se tedy cítit jako uprostřed přírody, navíc bez zbytečných starostí.

Jaké jsou výhody těchto kompozic?

Vertikální zahrady se vám již od začátku vyplatí především finančně – jejich pořízení vyjde o polovinu levněji než u stěny s živými rostlinami. U živých rostlin také stále musíme řešit časovou náročnost pro jejich údržbu, musíme rostliny s naprosto rozdílnými požadavky na zálivku a na denní světlo hlídat, zda se jim vegetačně daří či nikoliv. U rostlin neživých nám odpadá starost, co s mezerami po odumřelých rostlinách při neúspěchu v pěstování.

Podle jakých kritérií vybírat rostliny?

Při výběru rostlin pro vertikální zahrady je dobré se zamyslet, v jakém prostoru se budou nalézat. Budou-li v exteriéru, je vhodné zvolit speciální květiny, stromy i palmy vyrobené z odolných plastů. Do interiéru je pak výběr daleko širší. Rostliny asijského původu mají nižší cenu. Naopak u stromů a palem kvalitního provedení je důležitým prvkem použitý kmen – bývá většinou přírodní. I listy jsou samozřejmě u dražších variant mnohem propracovanější.

Jedinou péčí o stále zelenou vertikální zahradu je ji jednou za čas otřít vlhkým hadříkem. Prostě skvělé!

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz