Vertikální zahrady – jak ozvláštnit vaše firemní prostory

Chcete, aby se u vás zákazník cítil příjemně? Není nic jednoduššího než vertikální zahrady, s jejichž pomocí docílíte reprezentativního a uvolněného prostředí. Navíc zálivku u těchto dekorací řešit nemusíte.

V čem spočívají vertikální zahrady?

Jsou to instalace umělých rostlin, stromů a keřů, které jsou na pohled k nerozeznání od živých. Navíc lze vertikální zahrady použít jak v interiéru, tak i venku. Jako bonus vám odpadá starost s péčí o rostliny, takže můžete věnovat svůj čas příjemnějším aktivitám, než je neustálé zalévání a přesazování rostlin. Tyto kompozice se skvěle hodí i do míst, kde není dostatek denního světla a kde by tudíž živé květiny nerostly. Můžete se tedy cítit jako uprostřed přírody, navíc bez zbytečných starostí.

Tip redakce:  Jak využít kovové regály?

Jaké jsou výhody těchto kompozic?

Vertikální zahrady se vám již od začátku vyplatí především finančně – jejich pořízení vyjde o polovinu levněji než u stěny s živými rostlinami. U živých rostlin také stále musíme řešit časovou náročnost pro jejich údržbu, musíme rostliny s naprosto rozdílnými požadavky na zálivku a na denní světlo hlídat, zda se jim vegetačně daří či nikoliv. U rostlin neživých nám odpadá starost, co s mezerami po odumřelých rostlinách při neúspěchu v pěstování.

Podle jakých kritérií vybírat rostliny?

Při výběru rostlin pro vertikální zahrady je dobré se zamyslet, v jakém prostoru se budou nalézat. Budou-li v exteriéru, je vhodné zvolit speciální květiny, stromy i palmy vyrobené z odolných plastů. Do interiéru je pak výběr daleko širší. Rostliny asijského původu mají nižší cenu. Naopak u stromů a palem kvalitního provedení je důležitým prvkem použitý kmen – bývá většinou přírodní. I listy jsou samozřejmě u dražších variant mnohem propracovanější.

Tip redakce:  Párty stany si dnes můžete snadno pronajmout

Jedinou péčí o stále zelenou vertikální zahradu je ji jednou za čas otřít vlhkým hadříkem. Prostě skvělé!

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz