Venkovní reklama není za zenitem. 5 důvodů, proč stále funguje

Marketing je dynamický obor a reklamní formáty, které byly ještě relativně nedávno považovány za velmi efektivní, mohou být brzy absolutně nepoužitelné. Mimo jiné za to může i internet a jeho masivní rozvoj – právě tomu vděčí za rozvoj online reklama. Jenomže jakkoliv se může zdát, že venkovní reklama přestává mít smysl, opak je pravdou. Význam má i v dnešním zdigitalizovaném světě.

1. nejde vypnout

Outdoor reklama má oproti online prvkům obrovskou výhodu. Bez ohledu na to, jakou cílovou skupinu hodláte oslovit, uvidí vás. Nikdo ji nemůže vypnout, protože neexistuje žádný „offline AdBlock“. Stačí vybrat správnou lokalitu a vaše sdělení se dostane do podvědomí potenciálním zákazníkům.

Tip redakce:  Přeprava z bodu A do bodu B nebyla nikdy jednodušší

2. nabízí různé druhy formátů

Venkovní reklama mívá mnoho podob a každá varianta funguje trochu jiným způsobem. Může se jednat o billboardy, citylighty, bigboardy, ale i mnohem menší formáty, jako jsou plakáty. S ohledem na typ kampaně a množství informací, které chcete ve svém sdělení uvést, si vyberete vhodný typ.

3. lépe se pamatuje

Opakování je matka moudrosti, což v případě reklamy platí dvojnásob. Smysl má pouze kampaň, kterou lidé stihnou zaregistrovat a zapamatují si ji. V tomto směru je outdoor reklama jasnou volbou, protože působí non-stop. Je na očích 24 hodin denně a potenciálním zákazníkům se doslova vryje do paměti.

4. umožňuje správné načasování

Když reklama ruší, cílová skupina ji začne vnímat negativně. V prostředí internetu se to může stát snadno – stačí nevhodně umístěný banner… Online reklamu navíc není možné načasovat tak, aby si jí uživatelé všimli ve správný moment. Venkovní formáty jsou jiná káva, lidé je sledují ve chvíli, kdy čekají na autobus, procházejí se městem apod.

Tip redakce:  Co dělat na pracáku?

5. dá se s ní propagovat online služba

Billboardy, letáčky či výlepy plakátů – všechny typy venkovní reklamy mohou sloužit jako podpora firmy působící pouze na internetu, bez kamenné prodejny. Můžete díky ní oslovit i zákazníky, kteří by se k vašim webovým stránkám jinak nedostali.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz