Venkovní koupelna může být ozdobou vaší zahrady

Zdá se vám to nereálné? Zkuste si představit, jaké by to bylo, kdybyste se naložili do vany a nad hlavou by se vám rozprostíralo hvězdné nebe. Pokud vlastníte rodinný dům nebo chalupu, není jediný důvod, proč myšlenku venkovní koupelny zavrhovat. 

Pro osvěžení i pro relax

Využití venkovní koupelny je velice široké. Jako součást domu, ve kterém trávíte většinu svého času po celý rok, může být i zimní zahrada. Je jen na vás, zda ji opatříte jen osvěžující sprchou pro letní dny, nebo si vytvoříte příjemné zákoutí s vanou. Pro chladné měsíce se přímo vybízí opatřit ji vířivkou, a pokud to prostorové možnosti dovolí, saunou také. Prostor získá naprosto jiný rozměr a vy si budete moct doma užívat dokonalý relax. 

Na chalupě jako nejlepší řešení

Pro chalupáře je venkovní koupelna často jediným způsobem, jak si zkulturnit bydlení bez nutnosti velkých investic. Stará chalupa s novou koupelnou je velice nákladná položka, protože kromě přívodu vody, odtoků a dalších nutných záležitostí, je potřeba také opatřit stěny proti vlhkosti a plísním. Ve většině starších staveb je však tento krok tak náročný, že mnohem efektivněji vyjde vybudování koupelny v exteriéru. Pokud má plnohodnotně sloužit v každém počasí, je vhodné opatřit ji odpovídajícím přístřeším. Stát může buď samostatně nebo jako součást terasy či pergoly. 

Pozor na odtok vody

Při budování venkovní koupelny je nutné myslet hlavně na odtok vody. Pokud budete koupelnu využívat se vším všudy, nevyhnete se chemickým přípravkům, ač už v podobě šampónů a sprchových gelů, nebo v podobě čistidel sanity. V obou případech se tyto chemikálie dostanou do vody, a tak je potřeba zajistit, aby se tato nevsákla do trávníku, případně do dešťovky, která slouží na zalévání zahrady. 

Pro odtok znečištěné vody využijte buď vsakovací drenáž ze štěrku, nebo žlábek s vyústěním do kanalizace. 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz