Vázací řetězy- funkce a použití

Vázací řetězy využijete například v dílně nebo ve skladu, jedná se o skvělé pomocníky pro zvedání a přemisťování velmi těžkých břemen. S vázacím řetězem budete moci zachytit například těžký kontejner nebo velké strojní součásti. V automobilové dílně pak poslouží výborně ke zvedání motorů či třeba převodovek. Proč se vyplatí mít takový vázací řetěz vždy po ruce?

Usnadní práci s břemeny

Nejedná se o nic extra drahého, vázací řetězy vás přijdou na pouhých pár tisíc, při tom disponují vysokou pevností a odolností. Usnadní vám práci se skutečně těžkými břemeny, které jsou schopny přenést i na veliké vzdálenosti. Manipulace s takovými vázacími řetězy je poměrně jednoduchá, ovšem důležité je, aby byly pevně ukotvené v horní části.

Tip redakce:  Ušetřete za provoz díky přestavbě na LPG

Z čeho se skládají?

Vázací řetězy sestávají z několika základních částí. Jedná se o oko pro zachycení ve výšce, dále pak samotný řetěz a nemělo by chybět zakončení v podobě háků či speciálních ok. S jejich pomocí zachytíte břemeno, a to velice pevně a stabilně. A samozřejmě nemůžeme opomenout pojistku, díky které se břemeno neuvolní.

Nosnost

Než si pořídíte do své dílny, do skladu či třeba do jiné provozovny vázací řetězy, měli byste si uvědomit, jakou budete požadovat nosnost. Ta se může pohybovat například od jedné tuny až po deset tun a více. V tomto případě nehraje roli pouze pevnost řetězů či úchytů, ale také počet pramenů, což si vysvětlíme v následujícím odstavci.

Tip redakce:  Představujeme e-babetu

Počet pramenů

Moderní vázací řetězy mohou sestávat z jednoho pramene, tedy jednoho řetězu, ale rovněž se může jednat o více pramenů. Nejčastěji se tak setkáte s vázacími řetězy se dvěma nebo čtyřmi prameny, umožňujícími bodové zachycení na dvou nebo čtyřech místech. Vyrábí se také vázací řetězy se třemi prameny, ale s těmi se nesetkáte tak často, podobně jako v případě jednoho řetězu.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz