Užijte si podzim bez chřipky a nachlazení

Léto skončilo a s návratem do školních lavic se nám pomalu blíží nejenom babí léto, ale i sezóna věčně smrkajících a kýchajících lidí v tramvaji. Pokud odhlédneme od kontroverzního očkování proti chřipce, existuje vůbec něco, co můžeme pro své tělo udělat, aby se nám letos chřipka a nachlazení vyhnuli obloukem?

více v článku...

Prevence

Klišé – jistě. Pravda – samozřejmě. Prevence je základ. Pouze tělo, o které se dobře staráme, nás svým zdravým imunitním systémem dokáže dostatečně ochránit. Udržujte své tělo ve formě, aby vás svým ochranným štítem provedlo podzimními plískanicemi bez kapesníčků. Samozřejmostí je dodržování zdravé stravy, alespoň trocha toho pohybu na čerstvém vzduchu, kde si na sluníčku nachytáte potřebné zásoby vitamínu D na zimu. Ten totiž hraje v prevenci nachlazení velkou roli. Doplňte vitamíny, minerály, probiotika, snažte se moc nestresovat, předejdete tak nejen nachlazení, ale i podzimní depresi.

Co teď?

Někdy se stane, že kolega v práci má přeci jen bacily silnější, než je náš imunitní systém. Co dělat, když už se o nás nějaká ta rýmička, či dokonce chřipka pokouší. Na internetu najdete spoustu tipů na domácí léčbu, a přestože se říká, že neléčená rýma trvá týden a léčená sedm dní, je dobré použít zavčasu kvalitní kapky do nosu. Nejen, že se lépe vyspíte, ale ona taková obyčejná rýma, mívá někdy i dost závažné komplikace v podobě zánětu dutin, či kataru horních či dolních cest dýchacích.

Při prvních příznacích nemoci je dobré zavčas zalézt pod deku, a věnovat svému tělu klid, aby mělo dost sil se s nemocí vypořádat, kromě šálku horkého čaje můžete podpořit pocení kvalitním přípravkem na léčbu horečnatých onemocnění. Na trhu jich je spoustu. Vyberte si lékárnu, kde vám dobře vyškolený personál poradí s výběrem toho pravého léku pro vás. Doba kdy se vše léčilo acylpyrinem je již dávno za námi. K dispozici jsou léky na teplotu, které brání podráždění žaludeční sliznice. Pro ty z vás, kteří potřebují být co nejrychleji fit a kterým dutiny plné rýmy způsobují třeskuté bolesti hlavy, které znemožňují usnout, jsou skvělým tipem léky, které mají rychlejší nástup účinku, takže úleva přijde za pár minut.

Nezapomeňte také na bezpečnost i banální léky bez předpisu na teplotu a bolesti mohou způsobit při nesprávném dávkování závažné komplikace. Proto je třeba, abychom byli při jejich požívání velmi obezřetní. To, že se předávkujeme neznamená, že teplota rychleji ustoupí, takové předávkování paracetamolem vás vyřadí ze hry na řadu měsíců. Pokud vám léky nezaberou hned, je skvělým řešením s odstupem několika hodin střídat léky s rozdílnou účinou látkou. Třeba ty s paracetamolem a ibuprofenem, který vám krom snížení teploty, přinese díky protizánětlivosti, i úlevu od bolesti svalů, které chřipku provázejí.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz