Úsporná zařízení, na která lze dnes získat dotaci

Hlavně něco ušetřit – to je úkol, který si v dnešní době položil nejeden z nás. Během několika měsíců jsme se dostali z naprosté jistoty do nepříjemné nejistoty, proto se snažíme škudlit každou korunu. Jestliže však chcete šetřit dlouhodobě, vyplatí se investovat do úsporného zařízení, jako je rekuperace, tepelné čerpadlo nebo solární elektrárna. Aktuálně je možné získat dotaci snižující pořizovací cenu energií až o padesát procent, navíc jedná se o investici, která bude v budoucnu výdělečná. 

I když pravděpodobně nechcete utrácet za fotovoltaiku nebo rekuperaci, pravdou je, že této investice skutečně nebudete litovat. Nejen, že se původní investice navrátí poměrně brzy, když bude pořizovací cena díky dotaci z programu Nová zelená úsporám o několik desítek tisíc korun, ale zároveň se stane v budoucnu výdělečnou. 

Pro jaké úsporné zařízení se rozhodnout?

Dotační program nová zelená úsporám samozřejmě nepodporuje jenom solární elektrárnu, rekuperaci nebo tepelné čerpadlo, ale také finančně podporuje výměnu oken, výměnu střech a mimo jiné i stavbu nízkoenergetického domu. Za co však skutečně budete rádi, tak jsou zmiňovaná první tři úsporná opatření. 

Rekuperace je takzvané řízené větrání, které ocení především alergici a astmatici. Díky rekuperaci se nemusí větrat tak, že otevřete okno, tudíž si domů nezanesete žádné alergeny nebo prach. Co se týče fotovoltaiky, ta vyrábí solární energii. Stanete se tak méně závislí na dodavatelích elektrické energie, které každým rokem zvyšují ceny a zároveň také výrobou elektrické energie zatěžují životní prostředí. 

A v neposlední řadě se vyplatí investovat i do tepelného čerpadla, které může uspořit klidně i třicet procent nákladů na energie na rodinném domě. 

Požádejte o dotaci z programu Nová zelená úsporám

Na zmíněná úsporná opatření se vztahuje dotace. Proč o ni tedy nepožádat? Aktuálně je spuštěná už několikátá vlna dotací, požádat o ně lze do konce roku 2021. Jestli poté bude program znovu obnoven, to je zatím jen otázka spekulací.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz