Tři základní věci, bez kterých se rybáři neobejdou

Začínáte s rybolovem či rybářstvím? Chcete tímto koníčkem vyplnit svůj volný čas? Je třeba, abyste investovali do základního rybářského vybavení. Stejně, jako se investuje do vybavení jiných sportů, i do rybařiny je třeba investovat pár stovek či tisícovek korun. Sice se toho k rybaření nepotřebuje mnoho, bez určitých věcí však chytat ryby nemůžete.

Pokud patříte mezi začátečníky, můžou se vám naše tipy hodit. Možná si říkáte, že z počátku toho budete potřebovat hodně, nakonec toho však tolik nebude. K povinným věcem, jež je třeba mít, patří hlavně níže uvedené nutnosti.

Prut

Udice neboli prut je nepostradatelná. Bez toho to zkrátka nejde. Jedná se o základní výbavu každého rybáře. Udici neboli prut vybírejte dle typu revíru, ale také dle toho, jakou rybu budete lovit. I délku a gramáž pruhu přizpůsobujeme stylu lovu, rybě a také revíru samotnému.

Naviják

Navijáky jsou dalším nepostradatelným vybavením. Opět se setkáme s několika modely, velikostmi a typy. Výběr navijáků se odvíjí hlavně od velikosti lovené ryby. Na velké ryby se používají větší navijáky, na menší logicky menší.

Navazovací materiál

Každý rybář ví, že to nepůjde ani bez navazovacího materiálu. Nejčastěji se používá obyčejný vlasec, ale samozřejmě není to nutnost, nemusí se použít. Používají se také třeba různé typy šňůrek.

Návnady, nástrahy

Ryba se vám sama na háček nenavlékne, to je jistě všem jasné. Proto je dobré mít kvalitní a správnou návnadu. Ideální je například boilies, což je dnes nejpoužívanější nástraha či návnada při lovu kaprů. Pokud se tedy chystáte konkrétně na kapry, bez krmných boilies na lov nechoďte. Boilies neboli kapří kuličky vznikly počátkem sedmdesátých let v Anglii, dodnes se jedná o nejefektivnější způsob, jak ulovit kapra.

Na lov ryb si vezměte také krmné pelety nebo tygří ořechy.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz