Třetina firem zvýší hodnotu stravenek

Podle online průzkumu Předvýběru.CZ mezi 2979 zaměstnavateli hodlá víc než třetina firem zvýšit hodnotu stravenek poskytovaných zaměstnancům.

Ještě v letošním roce to plánuje 9 % firem, hned v lednu 7 % respondentů a zbylých osmnáct procent dotázaných zvýší hodnotu stravenek v průběhu roku 2018.

„Jednak to souvisí s dobrým stavem ekonomiky, navíc stravenky patří trvale k důležitým zaměstnaneckým benefitům,“ říká František Boudný, obchodní ředitel Předvýběru.CZ.

Podle 77 % respondentů jsou stravenky významný, i když nikoli nejdůležitější benefit. Šestnáct procent firem je ovšem považuje za nejdůležitější výhodu poskytovanou zaměstnavatelem. Pouze v sedmi procentech podniků je považují za stále méně důležité.

Trendem jsou elektronické stravenky

Součástí průzkumu byl i postoj k elektronické variantě stravenek. Jedenáct procent firem uvedlo, že tuto variantu již nabízí, 39 % firem o ní uvažuje.

Podle třiadvaceti procent firem elektronické stravenky představují jednodušší administrativu. Jen sedm procent se domnívá pravý opak: jde o komplikaci navíc, protože kromě e-stravenek musí firma některým zaměstnancům poskytovat papírové stravenky.

Téměř každá druhá firma (39 %) ale zatím o elektronických stravenkách neuvažuje.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz