Tipy pro daňovou optimalizaci

Každý podnikatel ví, že daňová zátěž se může stát velmi výraznou překážkou v jeho podnikatelské činnosti. Z toho důvodu se velmi často zajímá o daňovou optimalizaci.

Co je daňová optimalizace?

Daňová optimalizace patří k činnostem, jež vedou k uspořádání daňových záležitostí legální cestou. Díky daňové optimalizaci poplatník daně zaplatí svoji daň, nicméně eliminuje složky, které jsou zbytečné platit navíc. Tato optimalizace se dá provádět různými způsoby.

Je však potřeba brát v potaz především typ společnosti a obor podnikatelské činnosti. Pro daňovou optimalizaci je nutno vždy důrazně zkoumat konkrétní situace a vybrat tu nejvhodnější možnost.

Mezi nejčastější možnosti daňové optimalizace patří nákupy majetku, výdaje, slevy z daně, tvorby rezerv či případná možnost založení offshore společností, které mají své sídlo v některém z daňových rájů. Daňové ráje jsou státy, jež mají velmi nízké nebo minimální daňové povinnosti.

Jaké výhody nabízí offshore společnost?

Offshore společnostje založena a zaregistrována v zemi, kde je pro podnikatele výhodný daňový režim. V souvislosti s těmito zeměmi se hovoří o daňovém ráji. Každý daňový ráj má svá specifika, nicméně daňové zatížení je zde minimální. Také další aspekty jsou vždy obdobné:

  • Daňová optimalizace

V případě offshore podnikání nemusí vést společnost účetnictví a podávat daňová přiznání. Tyto povinnosti jsou v daňových rájích pouze formální.

  • Anonymní vlastnictví

Kromě optimalizace daňových nákladů tento způsob podnikání přináší také anonymitu a soukromí veškerých vlastnických struktur společnosti. Anonymita vlastnictví také eliminuje riziko trestné činnosti neoprávněných osob, neboť zločinci si pro své trestné činy mnohdy vybírají osoby podle jejich majetkových poměrů. Díky anonymnímu vlastnictví lze tyto aktivity snižovat.

  • Ochrana majetku

Tento způsob ochrany se velmi často využívá pro majetek nemovitý, jehož majitelem je offshore společnost, ale skutečným vlastníkem pak majitel společnosti. Jeho vlastnická práva jsou tak nedohledatelná.

  • Zvýšení image společnosti

Tuto výhodu mohou využívat jak společnosti velké, tak i střední, či start-upy. Offshore společnosti jsou dobrou volbou i pro mezinárodní obchod.

Jak založit nebo získat offshore společnost?

Vždy se vyplatí obrátit se na odborníky. Pokud chcete získat offshore společnost rychle, můžete využít možnost ready-made offshore společnost. Jedná se o společnost, která je bez historie a pouze čeká na svého nového majitele. Také si můžete nechat založit společnost přímo dle vašich požadavků.

Které státy jsou vhodné jako daňové ráje? Mezi často využívané jurisdikce patří Seychelly, Spojené arabské emiráty, USA, Kypr či Hong Kong. Každá země má svá specifika, a proto není radno její výběr podcenit.

V případě zájmu o založení offshore společnosti se obraťte na profesionály ze společnosti Parkerhill.cz, kteří mají s danou problematikou již zkušenosti.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz