Tipy a rady, jak si vybrat kvalitní matraci, která se vám postará o nerušený spánek

Každý člověk ví, že spánek je pro lidský organismus opravdu důležitý. Bez spánku to zkrátka nejde. Pokud se člověk dobře nevyspí, jeho tělo si dostatečně neodpočine, neregeneruje, navíc bude člověk nepříjemný a negativní. Je zkrátka důležité se dobře vyspat. A s tím nám pomůže kvalitní matrace, kterou položíme na rám postele. 

Správná matrace se postará o to, abychom se ráno cítili svěží a plní energie. Taková matrace musí být skvělou podporou naší páteře. Jenže jak si ji vybrat? V obchodech s nábytkem najdeme tolik různých matrací, která je ta správná, ta vyvolená? 

Abyste si vybrali správnou matraci, prozradíme vám několik tipů a rad, které vám s výběrem kvalitní matrace pomůžou. 

Je třeba si uvědomit, pro koho je matrace určená

Při výběru matrace je třeba vědět, pro koho je matrace určená. To je největší pomocník při vybírání. Pokud hledáte matraci do dětských postelí, doporučujeme sáhnout spíše o takové, která je pěnová. Studenti budou rádi za tvrdší pružinové matrace, senioři zase za zdravotní matrace, jež se přizpůsobí jejich tělu i případným zdravotním obtížím. 

Máte nějaký zdravotní problém?

Pokud si vybíráte matraci, je dobré si ji vybírat podle toho, jaké zdravotní problémy vás trápí. Pakliže trpíte bolestí zad nebo kloubů, doporučujeme sáhnout po speciálních ortopedických matracích, jiné totiž mohou vaše problémy jenom zhoršit. 

Ať je matrace praktická

Ať už sáhnete po latexové matraci nebo taštičkové matraci, doporučujeme mít na ní potah. Je to praktičnost sama. Matrace se může ušpinit, proto na ní mějte potah, který hravě hodíte do pračky a vyperete. Matraci jako takovou byste prali jenom stěží. Potahy na matrace se doporučují hlavně lidem, kteří se potí výrazně více než jiní lidé, či kteří patří mezi alergiky a osoby citlivé na roztoče. 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz