Syrah a další červená vína fungují jako lék. Proč si dát každý den skleničku?

Spousta z vás má skleničku červeného vína spojenou s příjemným posezením s přáteli, ale málokdo tuší, že kvalitní červené víno má řadu zdravotních benefitů. Nejedná se navíc o výmysly marketingových specialistů od jednotlivých vinařství, ale o podložené léčivé efekty, které potvrzuje řada konzumentů tohoto nápoje. Bulharské víno Syrah a řada dalších červených vín například zmírňují deprese nebo zlepšují pleť.

Proč zvolit víno Syrah?

Ještě, než se pustíme do výčtu některých zdravotních benefitů, hodí se představit jedno z nejlepších bulharských vín, konkrétně odrůdu Syrah. Ta je oblíbená především díky své specifické a intenzivní ovocné chuti, kdy po napití ucítíte v ústech tóny borůvek, švestek a fialek. Dokonalá chuť je navíc obohacena o aroma černého pepře a tabáku. Jakmile červené víno odrůdy Syrah ochutnáte, okamžitě si ho zamilujete, a navíc můžete čekat řadu pozitivních efektů na váš organismus.

Tip redakce:  Hodinky jsou nestárnoucí klasikou

Zlepšení stavu pokožky a podpora kardiovaskulárního systému

Jakmile si dáte jednu skleničku vína před spaním, můžete na sobě po několika týdnech pozorovat zlepšený stav pleti. Pokožka bude na první pohled mnohem zdravější, bude odolnější vůči slunečním paprskům, a tím pádem i proti škodlivému UV záření. Ale hlavně jste ochráněni od nadbytečné tvorby vrásek. Červené víno totiž zanechává pleť přirozeně flexibilní a přitom zpevněnou.

O pozitivním vlivu červeného vína na kardiovaskulární systém se mluví velmi dlouho. Hlavním faktorem je v tomto ohledu látka resveratrol, která podporuje správnou činnost srdce. Mnoha sociologickými výzkumy bylo navíc prokázáno, že lidé pravidelně konzumující červené víno jsou méně náchylní ke vzniku kardiovaskulárních poruch.

Tip redakce:  Krátká historie rybaření

Víno jako prevence před nachlazením

Možná se tomu budete divit, ale červené víno skutečně funguje jako prevence před nachlazením. Pokud vás přemáhá bolest a začínající nachlazení, je sklenka červeného vína Syrah tím pravým lékem. Antioxidanty obsažené v nápoji totiž efektivně bojují s infekcí, a navíc mají antibakteriální účinky.

Sklenkou červeného vína před spaním určitě nic nepokazíte. Naopak podpoříte svou vitalitu a zdravou kondici.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz