Sushi jako symbol Japonska. Jak vzniklo?

Sushi patří k nejoblíbenějším pokrmům světa. I když už i u nás máme hromadu skvělých sushi barů a sushi restaurací, kam si na tento japonský pokrm můžeme zajít, pravé sushi z Japonska je chuťově dokonalé. Je to velice zajímavé, když vezmeme v potaz, že sushi vlastně vzniklo z nouze. A i když tomuto pokrmu po letech výrazně stoupla popularita, stejně se řadí k pokrmům, které Japonci jedí jenom zřídkakdy. 

Sushi nepochází přímo z Japonska

I když se sushi dnes bere jako symbol Japonska a i když se dnes říká, že sushi je typický japonský pokrm, pravdou je, že sushi není tak úplně typické japonské jídlo. Do Japonska se sushi dostalo až po roce 718 našeho letopočtu. V té době bylo v jihovýchodní Asii zakázáno jíst maso, a to především z náboženských důvodů. Lidé tak hledali alternativu k masu. Tou byly ryby, které se začaly zpracovávat do podoby sushi. 

Sushi bylo jedinečné už od samotného počátku, i když to bylo jídlo chudých vrstev. Důvodem výjimečnosti byla především metoda kvašení, která pochází z jižní Asie. Během kvašení se do rýže nasolilo rybí maso, tím došlo ke konzervaci. Z počátku se Japonci báli jíst tuto nevšední kombinaci, ale posléze se ukázalo, že i tato nevšední kombinace může chutnat báječně. 

K obrovskému boomu došlo až v 19.století čili poměrně pozdě, když vezmeme v potaz, že sushi je mezi námi už od roku 718 našeho letopočtu. V 19.století tento pokrm zpopularizoval pan Yohei, který vymyslel nové variace, jež se staly oblíbené po celém světě lusknutím prstů.

Sushi je populární i v Česku

Jen málokteré jídlo se dostane do České republiky tak rychle, jako se k nám dostalo sushi. Podle internetových portálů je sushi oblíbené především u žen, které si ho objednávají online prakticky neustále. Mluvíme však o ženách ve věkovém rozmezí od osmnácti do pětatřiceti let. Zejména ty mají tento japonský pokrm velice v oblibě. 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz