Striptýz Brno, Praha, celá Česká republika a celý svět – kde se vzaly jeho začátky?

Jste obdivovatelem striptýzu nebo patříte k těm, co toto vystoupení odsuzuje? Víte, kam až sahají jeho kořeny?

Co je striptýz?

Za striptýz se označuje taneční vystoupení jedné nebo více osob. Choreografie tance je většinou jednoduchá, principem je postupné svlékání se za rytmu hudby. Často toto vystoupení končí odhalením nahého těla.

Počátky hledejte ve Francii

Nejstarší důkaz exotického tance lze vysledovat k paleolitickým jeskynním malbám na jihu Francie před více než 20 000 lety. Archeologové odkryli miniaturní sošky exotických tanečníků v blízkosti černomořských oblastí Bulharska a Rumunska, které se datují do nové doby kamenné nebo neolitické éry a jsou odhadovány na více než 9000 let.

Tip redakce:  DO PRÁCE NA KOLE

První zmínky se dočítáme v Bibli

První záznam o tom, že si žena nechala zaplatit za erotický tanec lze vysledovat až k Bibli, kde nám někteří tlumočníci říkají, že dcera židovské princezny Herodias svůdně vykonávala „tanec sedmi závojů“, aby potěšila krále Heroda během jeho narozenin. Herodes byl natolik ohromen tancem, proto nabídl tanečnici cokoliv, po čem touží. „Dej mi tu na talíř hlavu Jana Křtitele.“ odpověděla dcera princezny. To je dost vysoká cena, kterou musel zbožný Jan zaplatit za potěšení krále Heroda.

Striptýz v dnešní době

Dnes je striptýz běžnou záležitostí a můžeme se s ním setkat téměř všude. Tipněte si, jaký tanec si díky novodobé choreografii stává tancem uměleckým? Ano, je to striptýz. Brno, Praha, Olomouc, ale i menší městečka a vesnice nabízí kluby, kde tento druh tance můžete shlédnout. A je jedno, kam si na striptýz zajdete, jestli na striptýz v Ostravě nebo jinde – jeho princip je a bude stále stejný.

Tip redakce:  Milovníci piva, zpozorněte a jeďte s Holbou do pivního ráje

Dnešní možnosti jsou neomezené, a tak si můžete vybrat, zda vám je po chuti spíše dámský nebo pánský striptýz. Brno či Praha jsou největšími městy v České republice, proto můžete očekávat, že se tato města v jistých místech večer probudí do světa neřestí.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz