Štěpkovače s hydraulickým pohonem rychle připraví dřevo k vysušení a topení

Topná sezona již s koncem léta přidělává vrásky zejména lidem, kteří topí v kotlích nebo používají jiná topná tělesa pro ekologické vytápění svého rodinného domu, chalupy či jiného objektu. Objednávka nařezaného a vysušeného dříví je mnohem nákladnější než vlastnoruční příprava otopu na zimu i celoroční topení. Sekyry a ruční pilky nahradily elektrické nebo benzinové pily a potřebné štěpkovače s hydraulickým pohonem.

Plnohodnotné palivo dělají drtiče větví, latí, prken a odřezků

Štěpkovače s hydraulickým pohonem jsou častěji známým pojmem jako drtiče větví neboli špalíčkovače. Jsou to nástroje, které dovedou čerstvě pořezané stromy nebo vyschlé dřevo efektivně proměnit v palivo, jež rychle schne a dá se s ním brzy vytápět jakýkoliv objekt. Štěpkovače ovšem neslouží k pouhému dělení dřeva na malé špalíky. Dají se využít i při rozřezání a balíkování takzvaného odpadního dřeva, kam spadají prkna, latě a odřezky. Také větve z ořezaných stromů či keřů mají své místo ve štěpkovači s hydraulickým pohonem a v budoucnu dovedou plnohodnotně vytopit interiéry chalup, bytů a domů, v nichž se k topení používají kotle na tuhá paliva a zplynovacích kotlů na dřevo.

Tip redakce:  Zajistěte si komfort díky klimatizaci Praha

Rovněž rychle rostoucí dřeviny jako japonský topol a spadané větve z lesa jsou vhodnou náplní pro štěpkovače, které umějí zhotovit i z těchto komodit balíčky vhodné k otopu. Nezapomeňte, že nejlepší je do štěpkovače vkládat větve zbavené listí a jehličí. Štěpkovače s hydraulickým pohonem proto využijí jak domácnosti, tak firmy zabývající se distribucí dřeva. Pro tyto společnosti je pořízení špalíčkovače výhodnou investicí, neboť svým zákazníkům a odběratelům můžou připravit i levnější alternativu ke klasickým balíkům naštípaného a nařezaného dřeva.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz