Správné sestavení e-shopu je klíčové pro potencionální zákazníky

Je pravdou, že mnoho lidí dá v první řadě na vzhled a první dojem z e-shopu. Není to však jediná věc, na kterou byste se měli při sestavování internetového obchodu zaměřit. Na co si dávat pozor?

Příjemný design

Estetický dojem je velmi důležitý. Grafické zpracování, barva či obrázky jsou většinou to první, co zákazník vidí a podle čeho si utváří obrázek o vaší firmě. Při sestavování e-shopu na to pamatujte. Zapomeňte však na překombinované stránky, ve kterých by se zákazník špatně orientoval. Mnohem lepší je vsadit na jednoduchý, avšak rafinovaný design. Pokud se na tvorbu webové stránky sami necítíte, zkuste se poradit ze zkušeným webdesignérem, který vám nejlépe poradí, jak graficky váš e-shop nejlépe reprezentovat.

Tip redakce:  Supervýkonný stroj pro profesionály

Snadná orientace

Nejčastější chybou, kterou majitelé internetových obchodů dělají, je, že stránky nemají dostatečně přehledné. Nic neodradí zákazníka víc, než zdlouhavé hledání či jiná překážka, která stojí mezi ním a jeho vytouženým produktem. Na internetu je přitom změna obchodu otázka pár vteřin a kliknutí. Pokud tedy chcete zvýšit prodej, vaše stránka by měla být naprosto srozumitelná. Dejte si proto záležet na struktuře celého webu, naplánujte si přesně, které kategorie a podkategorie na stránce chcete.

Kvalitní obsah webu

Při sestavování návrhu informační architektury webu mějte na paměti, že celá stránka by měla být zaplněna kvalitním a unikátním obsahem. Může to být poradna, detailní popisy nabízeného zboží, magazín s užitečnými tipy či informace o vás. Nejen, že tím vybudujete u zákazníků větší důvěru, ale také budete mít pevný základ pro výkonnostní online marketing, jako je SEO či PPC. S texty si nemusíte lámat hlavu. Pokud nejste zrovna „spisovatelský“ typ, vždy se můžete obrátit na reklamní agentury, které vám spolu se zkušenými copywritery udělají řešení na míru.

Tip redakce:  Než začněte tisknout, přemýšlejte. Ušetříte peníze i uděláte něco pro životní prostředí

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz