Spoustu parády, ale také účelnost – co vše zohlednit při výběru lustru do obýváku?

Nižší strop ocení přisazené svítidlo, protože tím opticky zvětšíme prostor. Velký obývák, který nabídne i vysoký strop, pak už je určitě dobrým adeptem na pořádný lustr. Když ale říkáme pořádný, nemyslíme tím, že by měl být nějak obrovský. Dobu skutečně gigantických lustrů, které bývaly třeba perlou kulturních domů, už dávno zavál čas. Zvážit ale určitě musíte několik základních věcí, pojďme si proto říci, jak si vybrat ten pravý lustr do obýváku, který dokonale splní svůj účel a všichni vám jej budou opravdu závidět…

Samozřejmě, cílem je vybrat nejlepší možnou variantu – nebojte se proto poradit s odborníky

Nejen, že více hlav více ví, ale bytový architekt vám určitě poradí tak, aby řešení bylo elegantní a skutečně účelné. Pokud je obývák spojený s kuchyní, je nutné, aby tu ladilo i osvětlení, nejen volba nábytku a tak podobně. Zvažte nejen velikost místnosti, ale tak barvu stěn a podlah, stejně jako počet oken. Žádný detail tu není dost malý na to, abychom si jej mohli dovolit přehlédnout, volba lustru v obýváku musí být stejně komplexní, jako třeba výběr komody do ložnice. 

Odpovídající osvětlení je třeba, protože v obýváku se nejen odpočívá, ale třeba také čte, konají se tu společenské akce, přídavné světlo při sledování televize nám také šetří už tak dost namáhaný zrak. U větších místností si buďte jistí, že jeden lustr nestačí, čtyřicetimetrová místnost nesnese „jen“ jedno centrální světlo, ale klidně také doplňkové osvětlení – a to i kdyby mělo jít třeba o stojací lampy nebo klidně i světelné LED pásky. Rozhodujícím faktem také je barva světle – teplá bílá nebo chladnější tóny? Budete také trochu pracovat, chcete se soustředit, nebo jen prostě odpočívat u televizní obrazovky? Lustr musí být doslova umělecké dílo, nezapomínejte na to!

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz