Šperky s onyxem

Šperky s onyxem

Tajemná krása onyxu se leskne barvami té nejtemnější noci. Šperky s onyxem jsou nezaměnitelné a spolehlivě upoutají. Jsou velmi krásné, naplněny elegancí a vkusem. Skvěle se doplňují s večerními róbami.

Co je onyx

Onyx je odrůdou chalcedonu, stejně jako achát. Rozdíl mezi onyxem a achátem se pozná podle tvaru pásů. Pruhování na achátu je zakřivené a onyx se vyznačuje pruhy, které jsou rovně naskládány vedle sebe. Nejčastěji se vyskytuje v černých, hnědých nebo černobílých variantách. Je možné jej také nalézt v barvě tmavě červené. Červené onyxy se nazývají sardonyxy. Barvy se běžně upravují také umělým způsobem a tak můžeme spatřit pestrou paletu onyxů, včetně zelených nebo modrých.

Tip redakce:  Potrpíte si na krásu? Víme, co by nemělo chybět vám, ani vašemu interiéru

Jeho tvrdost je na stupnici 6,5 – 7. Naleziště onyxu jsou na mnoha místech světa, v Řecku, Brazílii, Kanadě, Mexiku, Austrálii, Číně, Německu, Madagaskaru, USA a také v České republice.

Lidmi byl nacházen a využíván již od pradávných časů. Byl použit ve šperkařství i jako řezbářský kámen, kdy se do něj vyřezávaly různé výjevy ze života lidstva. V Egyptě a na Krétě se z něj vyráběly také mísy a dekorační nádobí, dále pak sošky a ozdoby do domácnosti. V dobách art deca se používal jako podstavec pod sochy. Dnes je oblíbený na výrobu šperků pro dámy, ale také do masivnějších pánských prstenů.

Léčivé účinky

Onyx svému nositeli propůjčuje odvahu a poskytuje ochranu. Pomáhá uvědomit si, že lze naplnit svůj osud a nenechat sebou manipulovat ostatními osobami. Je spojen s planetou Mars a ve Starém Římě jej nosili vojáci na hrudi, když šli do boje. Dodával jim sílu a energii potřebnou k vítězství. Dnes vám onyx zajistí také schopnost poprat se se životem a zvítězit nad nepřízní osudu v dobách, kdy vlivem zlých sil není vše tak jak by mělo být.

Tip redakce:  Školka Praha 10 ta pravá pro vaše dítě

Brání před negativitou, napomáhá komunikaci a řešení problémů. Prsteny s onyxem zvýší vaši sebedůvěru a odstraní všechny strachy z vaší duše. Noste své šperky s onyxem na těle, abyste byli s nimi neustále propojeni a mohli čerpat jejich energii.

Spoustu dalších zajímavých informací o onyxu se dočtete na našem blogu v článku Šperky s minerálem onyxem.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz