Složení vonných svíček prozradí jejich kvalitu

Po útulném, příjemném a krásně vonícím domově touží nejedna žena a nejeden muž. Zatímco někdo sází na umělá aromata pocházející z chemických sprejů, jiní preferují přírodní svíčky, respektive vonné svíčky jako takové, které jsou dokonalým bytovým doplňkem. Jejich krásná vůně linoucí se domovem po zapálení knotu je jen příjemným bonusem. Aby svůj úkol plnily dlouho, vyberte si z široké škály na trhu pouze ty kvalitní. Jenže jak je poznat?

Na kvalitě záleží

Preferovat kvalitu před kvantitou bychom měli i při výběru bytových dekorací, jako jsou například vonné svíčky. Levné artefakty nejen, že nevoní tak dlouho a krásně, ale také ani dlouho hořet nevydrží. Abyste si domů přinesli dlouhotrvajícího společníka, vyplatí se pročítat si složení.

Tip redakce:  Dětské oblečení pro naše nejmenší

Stejně jako při nakupování potravin i v případě výběru vonného bytového doplňku složení mnoho prozradí. Sledujte zejména údaje sdělující, z čeho jsou svíčky vyrobené a z čeho pochází jejich knot. Mezi nejkvalitnější patří ty, jež jsou vyrobeny ze sójového nebo včelího vosku. Parafínové lze naopak označit za nejméně kvalitní, jinými slovy za ty nejhorší.

Mimochodem, parafínové alternativy jsou i zdraví škodlivé. Při hoření totiž uvolňují benzen, který zejména při každodenním uvolňování způsobuje nemilé zdravotní komplikace. Pokud však sáhnete po včelí nebo sójové alternativě, očekávejte nezávadnost i dlouhou životnost.

Palmové na špičce vítězů

Na pomyslném stupni vítězů však nesídlí voskové nebo sójové verze, i když to doposud tak mohlo vypadat. Doslova do kapsy je strčily palmové svíčky, které od ostatních rozeznáte na první pohled. Jejich vzhled je totiž jemně krystalický až zrnitý.

Tip redakce:  Nežádoucí tmavé kruhy pod očima

A z čeho konkrétně se vyrábí? Z čistého palmového oleje. Po zapálení svíčky očekávejte jasný plamen, nulový kouř i udržení tvaru. A o té vůni ani nemluvě!

Gelové jsou spíše na parádu

Za zmínku stojí ještě gelové svíčky, které se dostaly do popředí hlavně díky tomu, že si je hravě vyrobíte doma. Většinou slouží jako dekorace, i proto jsou její součástí kamínky, korálky nebo jiné podobné aplikace.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz