Seznamte se s li-fi sítí. LED osvětlení přenášející data pomocí světla, stokrát rychleji než klasická wi-fi.

Již brzy by mohla roli wi-fi modemu ve vaší domácnosti zastat stropní světla či stolní lampy. Letos se představila odborné veřejnosti tato nová světla vybavená zcela novou technologií li-fi (light fidelity), která přenáší data pomocí světelných vln. Speciální LED diody blikající nanosekundovou rychlostí jsou až stokrát rychlejší než klasická wi-fi (wireless fidelity)!

Většina odborných studií dospěla k závěru, že WiFi signál je bezpečný, ale někteří lidé se stále obávají, že bychom se neměli vystavovat tomuto elektromagnetickému záření 24 hodin denně. WiFi signál také prochází stěnami a není tedy zcela zabezpečený.

Nově existující brilantní technologie LiFi nebo-li Light Fidelity, která využívá neviditelné ultra-rychlé blikání světelného zdroje, přenáší data velmi vysokou rychlostí, a to až 224 gigabitů za sekundu. Neexistují tedy žádné problémy s rušením, jelikož může bez problémů koexistovat s rádiovými frekvencemi a je též bezpečnější, protože nemůže procházet stěnami.

Tip redakce:  Originální hudební osobnost – originální vánoční koncert

Francouzská společnost Oledcomm, která vyrábí komerční LiFi vybavení, které se používá v nemocnicích a dalších provozech, kde se obávají rušení WiFi signálem, představila nedávno tuto krásnou Li-Fi stolní lampu, kterou navrhl designér Pierre Garner z Eliumstudio.

Často citovaný pojem „Smart Lights“ tak získává novou dimenzi.

Světelné signály jsou přijímány a převedeny na data pomocí LiFi USB adaptéru připojeného k vašemu PC. LiFi USB klíč vysílá data zpět do svítidla přes infračervené spojení, takže pro lidské oko zdánlivě nesvítí.

IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) vytvořila již dříve pracovní skupinu určenou k ratifikaci globální normy pro světelnou komunikaci, která podstatně potvrdila význam a potenciál této technologie. LiFi tak může výrazně podpořit realizaci naší digitální budoucnosti; IoT, Industry 4.0, inteligentní města, inteligentní dopravu i inteligentní domy.

Tip redakce:  Únava, podrážděnost a špatné známky? Může za to nevhodné prostředí

Požadavky na nová datová přenosová pásma narůstají každým dnem a globální trh LiFi by měl v roce 2023 dosáhnout hodnoty 15 miliard USD (zdroj: GM insights).

Vývoj globálního trhu Li-Fi technologie

Text+foto: LEDsviti.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz