Setkali jste se s pojmem “nízkoenergetický dům”? Ale co to vlastně je?

Ať už plánujete stavět svůj rodinný příbytek nebo se zajímáte jen o trendy ve světě bydlení, pravděpodobně jste se setkali s pojmem “nízkoenergetický dům”. Poslední dobou se mluví jen o nízkoenergetických domech, lidé je upřednostňují a chtějí si jeden takový dům postavit. Jenže se zde nachází i druhá skupina lidí, která nemá vůbec ponětí, co je to takový nízkoenergetický dům. Pojďme si proto pojem vysvětlit. 

Co je to nízkoenergetický dům?

Pokud hovoříme o nízkoenergetickém domě, hovoříme o domě, respektive o stavě, u níž je velice nízká spotřeba energie za vytápění. Jestliže bychom měli zmínit přesnou definici, řekli bychom, že tyto objekty mají spotřebu v rozmezí od patnácti do padesáti kWh za metr čtvereční za rok. 

Tip redakce:  Dopřát si koupání ve vlastním nadzemním bazénu je tak snadné

Ptáte se, jak je vůbec možné, že má dům tak nízkou spotřebu? Důvodem je speciální stavební postup a provedení bez tepelných mostů. Nízkoenergetický dům má navíc i skvělé izolační vlastnosti, které musí splňovat jisté předem stanovené normy. 

Součástí nízkoenergetických domů bývají velice často tepelná čerpadla, která se starají o cirkulaci vzduchu. 

Vyplatí se nízkoenergetický dům nebo nikoliv?

Nabízí se otázka, zdali se nízkoenergetický dům opravdu vyplatí nebo nikoliv. I v tomto případě bychom našli světlé i stinné stránky, ovšem plusů je trochu více. Hlavní výhodou nízkoenergetických domů je to, že je zde vysoká úspora peněz za vytápění. Kromě toho se nízkoenergetické domy dají pořídit za velice slušnou cenu, výstavba takového objektu je navíc daleko rychlejší než výstavba jiných domů. Pokud se zajímáte o ekologii, potěší vás, že je tato stavba šetrná k přírodě. 

Tip redakce:  Moderní klimatizace Daikin

Pokud jste se pevně rozhodli pro výstavbu nízkoenergetického nebo jiného moderního domu, obraťte se na firmu ORCAN GROUP, s. r. o., která vám postaví třeba nízkoenergetický dům na klíč. Firmu využilo v minulosti mnoho klientů, na internetu najdete hromadu referencí a recenzí plných zkušeností.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz