Semínka pro dietáře, naložené maso a klobásky pro gurmány

Přísloví, které říká, že láska prochází žaludkem, určitě znáte. Věční dietáři sice mohou cosi namítat a nesouhlasit, ovšem gurmáni, pro které je jídlo požitkem, určitě horlivě přikyvují hlavou. Takový gurmán pravděpodobně před ořechy, semínky a sušenými plody dá přednost naloženému masu a klobáskám, musí mít stále po ruce paštiky a teriny a také zásobu dobrého vína, kávy či jiného alko i nealko pití.

Vztah k jídlu

Je prokázáno, že vztah k jídlu si každý z nás přináší v prvé řadě z rodiny. Pokud jsme byli zvyklí snídat čokoládové krémy, oříšková másla, kakao, džemy, marmelády a zavařeniny, jen těžko v dospělosti odvykneme. Proč také? Snídaně je základ a měla by proto obsahovat veškeré složky potravy, tedy sacharidy, tuky a bílkoviny. Proto také domácí švédský stůl v menším měřítku, pokud ho stihnete k snídani připravit, může být naprosto ideálním vstupem do nového dne. Kromě dobrého džemu, marmelády, zavařeniny, čokoládového krému, oříškového másla a kakaa by však na stole neměly chybět ani sýry a konfitury, čaje a nepečené čaje, sirupy a nealko. K tomu všemu kvalitní celozrnné pečivo a do nového dne budou všichni vstupovat plni energie a pohody.

Tip redakce:  Výroba konopné masti a konopného líhu

Dobrot se zříkat nemusíme

Pokud se nacházíte v životní fázi, kdy dětem chystáte do školy svačinu, není od věci přibalit jim do sáčku pár ořechů, semínek a sušených plodů. Sušenky a krekry byste měli ke svačině svým dětem dávat pouze výjimečně. Sušenky a krekry by měly být spíš pamlskem za odměnu, stejně jako čokolády, čokoládové bonbóny a pralinky.

Sem tam si nějakou tu sladkost zasloužíme všichni. Většina z nás ji očekává jako dárek k svátku k narozeninám. Zkuste někdy klasickou čokoládu vyměnit za kakaové boby v čokoládě. Uvidíte, jak se všem budou rozplývat na jazyku. Co říci závěrem. Internetový obchod dobraspiz.cz pro vás má v zásobě širokou nabídku vynikajících a kvalitních potravin a nápojů, které uspokojí každý váš chuťový pohárek na jazyku. Střídmou konzumaci těchto dobrot si můžete užívat každý den.

Tip redakce:  Kde nakoupit kvalitní španělské potraviny?

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz