Selhání ledvin u koček – může za to špatná strava i nedostatek tekutin!

Jestli existuje strašák každého majitele koček, je to onemocnění ledvin jejich milovaného mazlíčka. Veterináři se s tímto neduhem setkávají čím dál častěji, onemocnění dokonce nemusí mít příznaky, které byste si s ledvinami ihned spojili. Kočky jsou na ledviny choulostivé a selhání ledvin je jedním z častých důvodů úmrtí.

Dbejte na prevenci

Onemocnění ledvin je způsobeno především nedostatkem vody, ale může za to i málo kvalitní strava. V případě levnějších a propagovaných krmiv, které běžně najdete ve všech supermarketech, je totiž obsahem velké množství obilovin a soli. Kočkám toto krmení díky tomu více chutná, avšak sůl odvádí z těla dost vody a v důsledku toho ohrožuje ledviny. Mnohem lepší je vsadit na kvalitní krmiva pro kočky, prostudovat si pečlivě obsah balení a na základě všech těchto informací se rozhodnout, čím krmit. Někteří chovatelé krmí převážně syrovou masitou stravou, jiní kombinují konzervy či kapsičky s granulemi. Pokud se v záplavě nabídek nemůžete zorientovat, velmi dobrá krmiva jsou od značky Brit, Applaws, Taste oftheWild či Hill’s Science Plan. Kočka by také neměla konzumovat žádné lidské pochutiny! Šunky, kořeněné maso, slané rybičky či jiné pamlsky jsou naprosto nevhodnou stravou.

Tip redakce:  Jak se vyhnout problémům s vnějšími parazity u domácích mazlíčků?

Problém s ledvinami může signalizovat nečistotnost, smutek, apatie, ztráta zájmu o hračky pro kočky, nechutenství, zápach z tlamičky či nevzhledná srst.

Jak probíhá léčba?

Pokud už je na prevenci pozdě a vaší kočce bylo onemocnění ledvin diagnostikováno, může ji čekat ještě několik let plnohodnotného života. Závisí však samozřejmě na verdiktu veterináře, protože onemocnění ledvin může mít různá stádia. Kočce jsou předepsané léky, ve většině případů i dieta a důrazné doporučení na změnu výživy. Vše však konzultujte nejprve s veterinářem.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz