Sauna znovu nastupuje na scénu. Proč do ní chodit?

Přemýšlíte nad tím, jak vypnout a odpočinout si? S příchodem chladnějšího ročního období přichází na scénu znovu saunování, které mimo jiné posiluje i imunitní systém a pomáhá nám lépe zvládat první příznaky nepříjemného nachlazení. Zejména v období podzimu a zimy jsou wellness pro dva nebo privátní wellness plná k prasknutí, a to i z jiných důvodů, než jsou zmiňované dva.

Saunování jako finský národní sport

Mimochodem, než přejdeme k dalším benefitům saunování, věděli jste, že ho můžeme ve Finsku brát jako národní sport? Původ saunování je v Severní Americe, na vynálezu sauny se však podíleli do jisté míry také zmiňovaní Finové.

Tip redakce:  Kancelářská židle – seďte pohodlně a bez bolesti

Obecně nemluvíme o ničem jiném, než když se zavřeme do malého prostoru prosyceného horkem a necháme se tímto teplem unášet. Přesně to má totiž pozitivní dopady na naše zdraví i tělo celkově.

Proč chodit do sauny?

Jak již bylo zmíněno, saunování nastupuje na scénu ve chvíli, kdy se začínají měnit roční období a teplé, až horké léto střídá chladnější podzim. Saunování jako takové totiž vede ke zvýšení odolnosti a podpoře imunitního systému, který si záhy dobře poradí i se zánětlivým onemocněním horních cest dýchacích. Umí také zmírnit či zahnat nachlazení, pakliže vás trápí jeho první příznaky.

Kromě toho saunování také udržuje naše srdce zdravé, jsme také odolnější proti civilizačním chorobám a naše končetiny nejsou nedostatečně prokrvené čili mizí pocit studených rukou a nohou.

Tip redakce:  Fitness centra se těší stále většího zájmu a návštěvnosti

Pro naši pleť

Mimochodem věděli jste, že sauna prospívá také naší pleti? Ta má záhy krásnou, zdravou barvu, není už mdlá ani zašedlá. Z těla se totiž odbourávají veškeré toxiny a nečistoty, pokožka je na první pohled velice jemná a hebká.

A co víc – saunování také vyplavuje hormon štěstí zvaný endorfin. A to znamená jediné – dochází k podpoře naší nálady. Zatímco v jiných ročních obdobích potlačuje špatnou náladu sluníčko, v tomto případě je to právě sauna, která nás ochrání před pochmurnou podzimní náladou.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz