Saúdská Arábie sestřelila dva Dron jemenských povstalců

První letadlo bylo sestřeleno v provincii Džizán a druhý stroj zlikvidovali nedaleko obytné oblasti v provincii Asir.
Saúdskoarabské síly sestřelili v sobotu dva drone, vyslané nad území země šíitskými povstalci – hus – ze sousedního Jemenu. S odvoláním na prohlášení vojenské koalice na čele se Saúdskou Arábií, která bojuje proti husy, o tom psala agentura AFP.

První bezpilotní letadlo bylo sestřeleno v provincii Džizán na jihovýchodě země a druhý stroj saúdskoarabské síly zlikvidovaly nedaleko obytné oblasti v provincii Asir.

Povstalci ještě před tím prostřednictvím své spřízněné televize al-Masirah informovali o tom, že jejich drone zaútočili na letiště Džizáne a ve městě Abha, které je centrem provincie Asir.

Jak v této souvislosti připomíná agentura AFP, Íránem podporováni hus zvýšily v posledních týdnech přeshraniční útoky na cíle v Saúdské Arábii prostřednictvím neobsazené letecké.

Vojenská koalice na čele se Saúdskou Arábií bombarduje pozice hus v sousedním Jemenu už od března 2015.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz