Rybičky garra rufa – využijte pozitivní účinky rybích „doktorů“

Hledáte způsob relaxace, který bude mít zároveň blahodárné účinky na vaši pokožku? Právě takovou službu vám mohou poskytnout rybky garra rufa.

Garra rufa neboli gara rudohnědá je druh malé rybky pocházející z oblasti Blízkého východu. Jejím přirozeným prostředím jsou hlavně řeky a jezera v Turecku, Sýrii či Jordánsku. Její potravu tvoří převážně rostliny a drobní živočichové.

V minulém století se přišlo na její léčebné účinky, po tom, co se rybka začala živit kůží návštěvníků tureckých termálních pramenů. Důvodem tohoto jevu byla tamější velmi teplá voda, ve které rybka nenašla jinou vhodnou potravu.

V posledních letech se rybky začaly používat jako příjemná forma terapie. Pomáhají nám zklidnit se duševně a umožňují nám fyzicky se uvolnit. Gary navíc napomáhají při řešení kožních problémů, a to tak, že nás zbavují odumřelé kožní tkáně. Ptáte se, jak je to možné? Rybky ve skutečnosti kůži neokusují, jelikož nemají zuby. Namísto toho kůži oždibují či obrušují, takže si můžete být jisti, že se jedná o bezbolestnou proceduru.

Ukazuje se, že rybička má pozitivní vliv na naši kůži nejen z preventivního hlediska, odstraňování ztvrdlé kůže, mozolů apod., ale že nám může pomoci právě při řešení kožních nemocí. Často se jedná o podpůrnou léčbu lupénky a atopického ekzému. S pomocí rybiček lze prodloužit období bez potíží, a to i bez užívání medikamentů. Gary sice nedokáží lupénku vyléčit, ale napomáhají k omezení nepříjemných projevů tohoto onemocnění. Pozitivní účinky můžete zaznamenat také pokud trpíte na kožní plísně či bradavice.

Pokud se na své první „sezení“ s rybkami teprve chystáte, můžete si vybrat některé ze studií či salonů, jichž je v České republice několik desítek. Pro profesionální salony jsou k dostání kvalitní akvária v různých provedeních české značky dermaQuarium.  Možná patříte k pravidelným návštěvníkům této terapie – v takovém případě můžete zvážit pořízení akvária s vlastními rybičkami domů. Relaxaci v pohodlí domova se totiž nic nevyrovná. Akvárium nemusíte hned kupovat, je možné si jej na nějakou dobu pouze pronajmout. Součástí

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz