Rybářské potřeby tvoří základ mé výbavy

Ne nadarmo můj děda říkával, že rybářské potřeby jsou základem každé správné výbavy rybáře, který chce být v rybolovu úspěšný. Znám totiž hned několik případů z mého okolí, kterým se vymstilo šetřit na těchto proprietách a přišli tak mnohdy i o velmi vzácné úlovky. Svému vnukovi se proto od začátku, kdy projevil zájem o to, chodit se mnou na ryby, snažím vštípit, že kvalitní potřeby pro rybáře jsou základem úspěchu. Snažím se mu tak postupně všechny vlastnosti jednotlivých instrumentů představovat tak, aby prodloužil jejich životnost a také aby se mohl vždy spolehnout na to, že mu udělají dobrou službu a nezradí ho tehdy, bude-li to nejvíce potřeba.

Rybářské pruty pro pořádné chlapy

Tip redakce:  Jak výrazně ušetřit na letenkách?

Rybářské pruty jsou stěžejní pomůckou každého rybáře. Existuje jich totiž obrovské množství a každý z nich má své jiné vlastnosti a hodí se pro jiný druh rybolovu, tím pádem jiné rybolovné techniky. Můj vnuk nejdříve začínal s klasickým starším prutem, který zdědil po mně. Nyní má ovšem svůj první prut, který jsem mu věnoval k jeho devátým narozeninám a tím je teleskopický prut, který jsem mu pořídil v dětské výbavě pro mladého rybáře. A i když se může na první pohled zdát, že bude určen primárně začátečníkům, opak je pravdou. I zkušenému rybáři může při jeho rybolovu přinést úspěch. Je to totiž rybářský prut pro správné chlapy, jak on sám hrdě prohlašuje.

Tip redakce:  Lyžařské pobyty na horách se slevou

Rybářské navijáky vybíráme podle toho, co od nich očekáváme

Nákup správného rybáře mnohdy zabere víc jak dvě hodiny čistého času. Vše je totiž třeba pečlivě osahat a potvrdit si, že má daná pomůcka vše, co je třeba. Rybářské navijáky tomu nemají jinak. Nabízí se buď s přední brzdou, bojovou brzdou, pak také s krytou cívkou či mořské a sumcové. To ovšem není zdaleka celý výčet druhů, které na trhu existují a tak je třeba vždy před nákupem vědět, co od takového navijáku očekáváme. A můj vnuk velmi dobře věděl, jaký typ navijáku chce a já mu jeho výběr jen mohl pochválit. Nyní, když tak má již celou výbavu kompletní, každý týden jsme na lovu a trávíme spolu úžasné chvíle.

Tip redakce:  Let vrtulníkem

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz