Rusňákova DRFG Medical úspěšně rozvíjí vlastní síť lékáren Na zdraví

Při rozvoji sítě lékáren DRFG zúročuje Rufolf Matějka, klíčová osoba DRFG Medical, letité zkušenosti, které získal již v devadesátých letech, kdy založil firmu produkující software pro lékárny Mediox. Posléze ji prodal německému lékárenskému koncernu PHOENIX. Po pár schůzkách s Davidem Rusňákem se Rudolf Matějka zapojil do DRFG, kde začal budovat divizi s vlastní lékárenskou sítí. „V Davidovi jsem našel partnera, který je pro mě ohromnou autoritou,“ říká.

Plány do budoucna

V současné době DRFG Medical vlastní 15 lékáren po celé České republice. Plánem je být trojkou na trhu s cílem vlastnit 25 lékáren, což je velmi ambiciózní plán.  „Pokud bych měl jmenovat konkrétní města, tak se jedná o Sokolov, Louny, Kamenice nad Lipou, Moravskou Třebovou, Městečko Trnávka, Brno, Uničov, Troubelice, Ostravu Porubu, Prahu, Litoměřice a Kladno. Podstatné je najít vhodnou lékárnu s adekvátními prostory pro naše služby,“ říká Rudolf Matějka. Jde o velmi časově náročný proces, který se odvíjí od připravenosti prodávajícího.

Tip redakce:  Nešetřete na vchodových dveřích!

Při výběru vhodné lékárny DRFG Medical zohledňuje zejména kvalitní lokalitu s velkou prodejní plochou. Osvědčily se zejména areály nemocnic, například lékárna ve Faustově domě v Praze. Současným trendem při nemoci je samoléčba. Pokud jde o běžné nachlazení, tak pacienti preferují možnost nastudování informací a posléze si sami zajdou do lékárny léky koupit. Proto je nezbytné prodejní plochu přizpůsobit samoobslužnému prodeji. Více na webu: http://drfg-medical.cz/

Konkurenční výhody

Hlavní konkurenční výhoda lékárenské sítě Na zdraví spočívá ve skladování, neboť samotné skladování léků je finančně velmi nákladné. Proto většina lékáren volí možnost dovozu několikrát týdně. „Tím se vyhýbají i následkům častých změn v cenách. Buď by kvůli zlevňování museli prodat naskladněné léky se ztrátou, nebo by museli mít velmi dobré vztahy s prodejcem, aby jim cenu kompenzoval,“ vysvětluje Rudolf Matějka. Často se pak stává, že nemocný pacient si musí léky objednat na odpoledne a znovu přerušit klid na lůžku.

Tip redakce:  Minerální izolace nabízí spolehlivé zateplení novostaveb i starších domů

Další velkou výhodou je uspokojení poptávky po konzultačních službách. Největší zájem je o redukci hmotnosti. „K naplnění tohoto cíle jsme se spojili s MUDr. Martinem Matoulkem ze Všeobecné fakultní nemocnice. Téměř ve všech lékárnách se nám podařilo vybudovat potřebné zázemí, ve kterém ve spolupráci s nutričními poradkyněmi již nyní poskytujeme konzultační služby,“ hrdě oznamuje Rudolf Matějka. DRFG Medical pořádá různé semináře s lokálními lékaři, pacienty nejvíce zajímá možnost vyléčení chronické bolesti, poruchy spánku a problémy s trávením.

Cílem je zvýšit povědomí o prevenci a také pravidelně informovat veřejnost. O tyto semináře je ohromný zájem a poptávka značně převyšuje kapacitu školicích místností. DRFG také spravuje nemovitostní fond a před nedávnem koupil do fondu polikliniku ve Vyškově, což s sebou přináší zajímavé příležitosti, v podobě synergie mezi provozováním lékárny ve vlastním objektu a kvalitní spolupráci s lékaři.

Tip redakce:  Vybíráme plastová okna: Na co si dát pozor?

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz