Rozdíly v medu: vyznejte se v něm

Do čaje, do buchet, do ovesné kaše – med je nedílnou součástí našich dnů a snídaní zejména. Je skvělým sladidlem a abychom si ho nedávali do jídla nebo pití tolik, hledáme často ten nejsladší. Jenže který to je, když se v nabídce e-shopů nebo kamenných prodejen nachází medů hned několik?

Květový med pochází z květů rostlin

Mezi nejvyužívanější medy minulosti patří bezesporu med květový, na který se nedalo dopustit hlavně v českém lidovém léčitelství. Tamější lékaři totiž věděli, že se v něm nachází nejen aromatické látky, ale i blahodárné živiny, které navrací člověku pevné zdraví.

Tip redakce:  Umíte si správně vybrat ponožky?

Rozeznat ho můžeme na prví pohled jednoduše – je světlý, barevně se nachází někde mezi žlutou a hnědou. A díky zmiňovaným léčebným a podobně povzbuzujícím látkám se hodí hlavně do čajů pro marody.

Lesní med = síla přírody

Lesní med nebo také medovnicový med je na rozdíl od lučního velmi tmavý. Žlutou barvu byste hledali jen stěží, je spíše hnědý a jeho zdrojem jsou lesní rostliny. Právě ty mohou za jeho zbarvení (rostliny jsou totiž z mízy dřevin, což jim dodává onu tmavou barvu).

I lesní med se hodí do čajů pro nemocné, jelikož nepostrádá žádné minerální látky. Mezi obsaženými bychom našli potřebný hořčík, draslík nebo fosfor.

Tip redakce:  Týmové oblečení posiluje ducha, soudržnost, a navíc ještě sluší

Lipový med na průdušky

Pokud vás však trápí problémy s průduškami, květový ani lesní med nebude středem vaší pozornosti. Spíše vás osloví lipový med, který kromě průdušek uzdravuje také ledvinové kameny nebo napomáhá při žaludečních či střevních potížích.

Svou barvou se spíše přirovnává ke květovému než k lesnímu medu. Na první pohled je tedy světlejší, nikoliv tmavý.

Vřesovému medu chybí sladkost

Rádi byste těžili z pozitivních dopadů medu na naše zdraví, ale ona známá sladkost není nic pro vás? Je mylné se domnívat, že toto přírodní sladidlo je pouze sladké. Například takový vřesový med umí být dokonce nahořklý. I proto mezi lidmi nemá tolik fanoušků, ovšem někteří ho zvažují už jen proto, že dokáže ulevit od nervových onemocnění.

Tip redakce:  Pandora - stylové náramky s příběhem

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz