Rodinné konstelace jako řešitel vašich problémů

Jedno, čím si ve svém životě můžeme být jistí je, že náš život ve velké míře ovlivnili naši rodiče. Je jedno, jestli výchovou nebo prostě genetickou výbavou. Rodina a naše kořeny mají na naše fungování na světě možná větší vliv, než si myslíme. Působí na naše vztahy, zdraví a obecně kvalitu života. Pokud se v oblasti rodinných vztahů, partnerského soužití, pracovních vztahů  či osobní spokojenosti momentálně necítíte zcela stoprocentně fit, možná by stálo za to uvažovat o tom, zdali nenastal čas, začít se prostě cítit lépe. Rodinné konstelace v tom mohou být velmi nápomocné.

Pojďme vnést do problematiky rodinných konstelací trochu světla a tuto metodu si ve stručnosti představit:

Co to vlastně rodinné konstelace jsou?

Jedná se o metodu, která pracuje s myšlenkou, že v rodině, ale i v jiných systémech neviditelně působí skryté síly, které mohou být příčinou problémů v rodinných, partnerských nebo i pracovních vztazích, příčinou nemocí, různých bloků a selhání. Metodou konstelací je možné tyto skryté síly rozpoznat, uvidět jejich příčiny a jejich působení uvolnit.

Jak fungují rodinné konstelace?

Rodinné, případně také manželské nebo sourozenecké konstelace fungují na jednoduchém principu – na semináři si klient postaví s pomocí ostatních účastníků „živý model“ svého systému. Díky tomu, že je obraz systému tvořen živými lidmi, dostáváme jasnou informaci o tom, co se děje pod povrchem jeho systému.

Co se na konstelaci děje?

Na

Tip redakce:  Jak na život plný kompromisů
rodinnou konstelaci je zapotřebí přijít s nějakým problémem, který

nejprve krátce vysvětlíte (formuluje zakázku) a konstelář pak navrhne, za koho si máte ze skupiny vybírat zástupce; každému zástupci je přiřazena konkrétní role. Vybraní zástupci se poté postaví do prostoru a klient s nimi začne stavět úvodní obraz konstelace. Zástupci jsou pak dotazováni, jak se v dané chvíli a postavení cítí. V této fázi klient získává informace o struktuře svého vnitřního obrazu systému. Přemísťováním zástupců, hledáním jejich vhodného postavení, doplňováním informací z klientova života a nenásilně řízenou slovní interakcí (užitím takzvaných konstelačních vět) se konstelace postupně proměňuje směrem k harmonickému uspořádání.  Úvodní obraz systému se promění v předobraz rozřešení.

Co mám před konstelací očekávat?

Pokud by vás před návštěvou konstelace provázela skepse, nevadí. Stačí si zjistit, jak fungují rodinné konstelace, a přijít s ochotou vyřešit problém, posunout se v životě dál.  Nic víc vlastně nepotřebujete.  Účelem konstelací není nějaké rýpání se v traumatech a tragediích nebo v odžívání nějakých bouřlivých emocí. Konkretně u rodinných konstelací jde o akceptování rodinného systému a našeho místa v něm. Není cílem konstelace odhalovat nějaká strašná tajemství ze života vaší babičky.   V konstelacích se opakovaně ukazuje, že v historii rodiny ani v našich životech neexistuje nic tak strašného, aby to nakonec nevedlo k míru a souladu, když se k tomu člověk postaví čelem – s respektem, ale bez posuzování a hodnocení. Cokoli se stalo, prostě patří k životu.

Tip redakce:  Láska z internetu – Je to vůbec možné?

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz